Reklama

Zablokowane konto Allegro? Kolejny sposób na wyłudzenie prywatnych danych

Po raz kolejny cyberprzestępcy usiłują wykraść dane logowania użytkowników do serwisu aukcyjnego Allegro. Tym razem e-mail, który mówi o blokadzie konta Allegro prosi o wprowadzenie danych poprzez specjalnie spreparowany link, który może nie tylko przesłać wszystkie dane do logowania do konta w niepowołane ręce (a także numery połączonych z Allegro kart kredytowych), ale również zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem.

Na pierwszy rzut oka e-mail wygląda bardzo autentycznie - zawiera wszystkie dane Allegro, logo portalu, a adres nadawcy to powiadomienia@allegro.pl. Mało doświadczeni użytkownicy mogą go uznać za prawdziwy. Groźby i informacje tego typu mają zaniepokoić odbiorcę i uśpić jego czujność, by nie zwrócił uwagi na to, że loguje się na fałszywej stronie.

Reklama

"Dear Allegro użytkownika,

Twoje konto w Allegro zostanie zawieszony w ciągu najbliższych 24 godzin.

Kliknij poniższy link, zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika Allegro oraz hasła, zostaniesz przekierowany do powierzchni profilu i będzie prosić o e-mail / login i hasło.

Bezpiecznie wprowadzić e-mail / Nazwa użytkownika i hasło, aby zakończyć etap potwierdzania i weryfikacji adresu e-mail z Allegro.

KLIKNIJ TUTAJ ABY SPRAWDZIĆ Adres email.

Nasz zautomatyzowany automatycznie zawiesić i zablokować konta Allegro, jeśli nie potwierdzi swój adres e-mail, w 24 godzin od otrzymania tej wiadomości.

Jak nigdy nie będzie mógł się zarejestrować lub zarejestrować nowe konto, jeśli obecne konto zostanie zawieszone.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Kontakt z obsługą Użytkowników"

Jeśli otrzymamy podobny e-mail, a nie wiemy czy jest autentyczny, najlepiej zweryfikować to poprzez formularz kontaktowy pomocy Allegro - obsługa powinna potwierdzić, że konto faktycznie może zostać zablokowane, lub uspokoić, że nie ma żadnych obciążeń.

Jeśli okaże się, że e-mail jest fałszywy, otrzymaną wiadomość, należy możliwie szybko przekazać (przy użyciu opcji "prześlij dalej jako załącznik" lub "prześlij dalej") na adres phishing@allegro.pl.

Allegro na swoich stronach również ostrzega swoich użytkowników przed próbami phishing:

"Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera:

* groźbę zablokowania konta,

* prośbę o potwierdzenie swoich danych,

* groźbę usunięcia konta,

* informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie,

* informację o prywatnej wiadomości,

* zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę."

Przed zalogowaniem się na swoim koncie Allegro należy także sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane - oznaką szyfrowanego połączenia jest najczęściej zielona kłódka wyświetlana koło paska adresu. Warto również zainstalować dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe, które wykryje i zablokuje podejrzane witryny. Poniżej przykład oprogramowania Bitdefender, które zablokowało fałszywy link już przy pierwszym przejściu na stronę.

Strona do której prowadził link z e-maila została już zablokowana i w tej chwili nie powinna stanowić zagrożenia. Jednak każdy podejrzany e-mail należy zweryfikować, aby mieć pewność, że nasze dane logowanie są bezpieczne.

- - - - -

Bitdefender to twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski.

Pobierz darmowy: PIT 2014

Dowiedz się więcej na temat: deta | zablokowane | wyłudzenie | zablokowane konta | zablokowana | kont | konta | e-mail | dane | allegro | sposób | konto | link

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »