Związki przedsiębiorców apelują o zniesienie zakazu handlu w niedziele

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców apelują o zniesienie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl. Swój postulat argumentują bezpieczeństwem zdrowotnym i koniecznością odbudowy gospodarki po kryzysie epidemicznym.

Jak zaznaczają przedstawiciele organizacji, dopuszczenie handlu w dodatkowy dzień tygodnia, pozwoliłoby równomiernie rozłożyć natężenie ruchu klientów oraz zapewnić stałą dostępność wszystkich produktów.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

- Musimy zaznaczyć, że bezzwłoczne uchylenie ustawy spowoduje nie tylko szybkie zniwelowanie negatywnych zjawisk w gospodarce. Przyczyni się również do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID 19. W II połowie marca spożywcze sklepy detaliczne są zatłoczone, co jest skutkiem zachowań konsumentów obawiających się braku towarów na rynku. Niestety, wysokie natężenie klientów w jednym czasie sprzyja ryzyku rozprzestrzenianiu się wirusa, jak i zwiększa ryzyko dla pracowników sklepów - piszą ZPP i OFP do rządu.

Reklama

Według przedsiębiorców dotychczasowe analizy pokazały, że ustawa już wcześniej przynosiła negatywne skutki dla handlu - zwłaszcza hurtowego - a w konsekwencji dla całej gospodarki.

Jej zniesienie pozwoli na zwiększenie natężenia handlu w okresie kryzysu i następującej po nim recesji. Jak piszą organizacje w swoim liście, pozwoli to utrzymać miejsca pracy zarówno bezpośrednio w sektorze handlu jak i w sektorach powiązanych. Przyczyni się także do poprawy ogólnej sytuacji panującej w polskiej gospodarce.

wiadomoscihandlowe.pl
Dowiedz się więcej na temat: zakaz handlu | handel w niedziele | ZPP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »