Reklama

Nowa inwestycja Spółdzielni Inwalidów ŚWIT

Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT i Colgate-Palmolive zawarły przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki Colgate-Palmolive Halinów (Poland) Sp. z o.o. Nabycie zakładu z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi do płynów, szamponów, past, żeli i proszków nastąpi do połowy kwietnia 2016 roku.

Zakład w Halinowie

Oddalony o 23 km od centrum Warszawy zakład produkcji kosmetyków w Halinowie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów w Polsce. Jako część grupy Colgate- Palmolive produkował kosmetyki oraz chemię gospodarczą do końca 2015 roku. Obiekt, o powierzchni blisko 6 ha, jest przystosowany do produkcji i konfekcjonowania m.in. płynów, szamponów, żeli, past do mycia oraz proszków. W halach produkcyjnych, o łącznej powierzchni 10 tys. metrów, znajdują się nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne przeznaczone m.in. do: mieszania, rozpuszczania, homogenizowania, filtracji, przesiewania oraz rozlewu i konfekcjonowania produktów. Fabryka jest wyposażona w automatyczne systemy aparatury kontrolno-pomiarowej, dzięki którym cały proces produkcji może być stale nadzorowany pod względem najwyższych standardów jakości. Na terenie zakładu znajduje się także nowoczesne laboratorium chemiczno-mikrobiologiczne.

Reklama

Rozwój Grupy ŚWIT

Dzięki nowej inwestycji Grupa ŚWIT znacząco podniesie moce produkcyjne w segmencie płynów i szamponów, a także poszerzy swoją ofertę o pasty i proszki. Firma planuje zarówno rozszerzenie asortymentu produktów markowych, jak i zwiększenie oferty marek własnych dla polskich i zagranicznych sieci handlowych. ŚWIT zamierza również rozwinąć produkcję kontraktową dla dotychczasowych i nowych odbiorców oraz eksport, poprzez dynamiczną ekspansję na nowe rynki. Nabycie zakładu produkcyjnego w Halinowie zwiększy wydajność produkcyjną Grupy ŚWIT do ponad 110 mln szt. rocznie, co uplasuje ŚWIT w gronie największych producentów kosmetyków w Polsce.

Produkcja kosmetyków od 1944 roku

Spółdzielnia Inwalidów Świt to polska firma kosmetyczna o wieloletniej tradycji. Od ponad 70 lat jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, które cieszą się uznaniem konsumentów, a także chemii gospodarczej. Spośród marek będących w portfolio niemal od początku istnienia firmy, warto wymienić markę Abra, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat jest dostępna w sprzedaży. W ofercie firmy znajdują się również takie marki, jak Exclusive Cosmetics, Days Cosmetics oraz CleanHands, wicelider na polskim rynku antybakteryjnych żeli do rąk. Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT to również jeden z ważnych producentów marek własnych dla sieci handlowych.

Produkty SI ŚWIT są znane i cenione zarówno w kraju, jak i na zagranicznych rynkach. Firma ma na swoim koncie takie nagrody jak: Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2013, Doskonałość Roku Twojego Stylu 2013, PEDI Award 2013, Art Of Packaging 2014, Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2015. Od ponad 10 lat priorytetem firmy jest ciągły rozwój i innowacyjność. Spółdzielnia posiada znakomicie wyposażony, nowoczesny park maszynowy, zaplecze laboratoryjne z działem badawczo-rozwojowym oraz pracownię projektową. Działalność przedsiębiorstwa opiera się o GMP (ang. Good Manufacturing Practice), czyli system procedur, gwarantujących najwyższą jakość i czystość produktów oraz zapewniających pełną kontrolę nad pochodzeniem surowców.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »