Reklama

ABC Data - optymalna lokalizacja podstawą sukcesu

ABC Data, lider rynku nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE, przedłużyła właśnie umowy z firmą Hines dotyczące najmu powierzchni biurowej i magazynowej.

Przeprowadzone przez Dystrybutora szczegółowe analizy potwierdziły, że obecnie zajmowane lokalizacje są najlepsze z punktu widzenia prowadzonej przez Spółkę działalności operacyjnej. W związku z rozwojem Firmy i potrzebą dostosowania miejsca pracy do wymagań zespołu prowadzone są prace nad rozbudową warszawskiej centrali.

W efekcie zawartego porozumienia ABC Data pozostanie w dotychczasowych siedzibach w Warszawie i Sosnowcu, natomiast Hines dostosuje warszawski obiekt do aktualnych potrzeb ABC Data. Umowy dotyczą łącznie prawie 38 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w dwóch centrach logistycznych: Distribution Park Annopol w Warszawie oraz Distribution Park Sosnowiec, które zajmuje Dystrybutor. Umowa najmu w DP Annopol została przedłużona na 5 lat i dotyczy 21 574 mkw. powierzchni magazynowej oraz 2 565 mkw. powierzchni biurowej, która będzie rozbudowana o dodatkowych 1700 mkw.

Reklama

- Zależało nam na konsolidacji naszych warszawskich biur, które znajdują się obecnie w dwóch lokalizacjach. W związku z tym podstawowym wymogiem było zwiększenie dostępnej powierzchni biurowej oraz podniesienie jej standardu - tłumaczy Artur Nowak, dyrektor administracji w ABC Data S.A. - W procesie wyboru lokalizacji braliśmy pod uwagę również kilkanaście innych kryteriów m.in. koszty najmu nowych powierzchni, koszty realizacji zmiany lokalizacji, wpływ zmiany lokalizacji magazynów na konkurencyjność ABC Data w Polsce oraz w regionie, wpływ na efektywność dojazdu pracowników czy też możliwości parkingowe w oferowanych lokalizacjach biurowych - dodaje Artur Nowak.

Dogłębnej analizie poddano ponad 70 różnych propozycji, w tym 43 potencjalne lokalizacje biurowe oraz 31 magazynowych. Na podstawie przygotowanego materiału, pogłębionego o szereg szczegółowych analiz finansowych, Zarząd ABC Data podjął decyzję, że optymalne dla Spółki będzie posiadanie jednego centralnego budynku biurowego przy ul. Daniszewskiej w Warszawie oraz pozostanie w dotychczasowych centrach dystrybucyjnych. - Atrakcyjna lokalizacja dotychczasowej siedziby, a także elastyczność firmy Hines, która zobowiązała się do modyfikacji obiektu pod kątem naszych potrzeb, jak i pozytywna historia współpracy naszych firm sprawiły, że zdecydowaliśmy się pozostać w obecnej lokalizacji na kolejne lata - tłumaczy Piotr Sędziak, Dyrektor ds. Operacji w ABC Data S.A.

W przypadku drugiego centrum biurowo-magazynowego ABC Data w Distribution Park Sosnowiec, umowna najmu została przedłużona o 4 lata i dotyczy 11 545 mkw. powierzchni magazynowej i 536 mkw. powierzchni biurowej. - Zarówno w Distribution Park Annopol jak i DP Sosnowiec zaproponowaliśmy ABC Data elastyczne rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb najemcy i zdecydowaliśmy się na rozbudowę lub modyfikacje naszych parków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji współpracy z firmą ABC Data, która jest naszym wieloletnim, solidnym i sprawdzonym partnerem - mówi Przemysław Iznerowicz Managing Director w Hines Polska.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie posiada biura w 192 miastach w 20 krajach. Jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości. W zawarciu umów między obiema spółkami pośredniczyła firma doradcza CBRE.

ABC Data

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 25 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą 220 tys. produktów przeszło 1 000 renomowanych marek. W ubiegłym roku do portfolio produktowego włączone zostały nowe kategorie takie jak produkty smart, artykuły papiernicze i biurowe, zabawki oraz narzędzia i elektronarzędzia. Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line. W latach 2009 - 2016 ABC Data została sześciokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku spółka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w głównym rankingu raportu Computerworld TOP 200 utrzymując status największej firmy informatycznej na rynku polskim. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia obejmującego największych dystrybutorów IT na świecie. W 2010 roku ABC Data S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »