Reklama

AWBUD: Umowa o wartości ok. 17 mln zł na budowę zakładu przerobu odpadów

Firma budowlana zrealizuje kontrakt podpisany z ZGH Bolesław, spółką z Grupy Stalprodukt.

Firma budowlana zrealizuje kontrakt podpisany z ZGH Bolesław, spółką z Grupy Stalprodukt.

AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisał umowę z ZGH Bolesław - spółką z Grupy Stalprodukt - na wykonanie prac budowlanych i mechanicznych dla Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych w ramach generalnego wykonawstwa. Wartość umowy to niemal 17 mln zł. Przewidywany termin ukończenia prac przez AWBUD to 31 sierpnia 2016 r.

Podpisany kontrakt zostanie zrealizowany w ramach jednego z podstawowych obszarów działalności AWBUD - ekologii i energetyki, który odpowiada za ok. 20 proc. przychodów Grupy w ramach generalnego wykonawstwa. Spółka posiada bogate doświadczenie w obszarze prac budowlanych dla sektora ekologicznego, m.in. w zakresie budowy zakładów przetwarzania odpadów, oczyszczalni ścieków, podoczyszczalni technologicznych czy kompostowni.

Reklama

- Obszar ekologii i energetyki to jeden z naszych czterech głównych specjalizacji w ramach generalnego wykonawstwa. Posiadamy duże doświadczenie w tego typu projektach. Wiemy, że kluczem do osiągania sukcesu w tej branży jest doświadczenie i specjalistyczna wiedza, dlatego jasno definiujemy obszary działalności i dążymy w nich do perfekcji. To dzięki temu dziś należymy do czołówki na polskim rynku budownictwa energetycznego i ekologicznego - powiedział Michał Wuczyński, prezes AWBUD SA.

Przewidywany termin ukończenia prac budowlanych to 31 sierpnia 2016 r. Uruchomienie maszyn i urządzeń ma nastąpić do 30 września 2016 r., a rozruch zakładu do 31 grudnia 2016 r.

W zakres robót, które będą realizowane przez AWBUD dla Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych wchodzą m.in.: roboty budowlane, wykonanie konstrukcji stalowych, dróg dojazdowych oraz prace instalacyjne, w tym dostawa i montaż specjalistycznych urządzeń, w tym m.in. młyna kulowego o masie ok. 275 ton czy prasy filtracyjnej.

Budownictwo ekologiczne ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju w związku z tym, że właśnie rozpoczyna się przyznawanie nowych dotacji na ten cel przez Unię Europejską w ramach perspektywy 2014 - 2020.

- Sektor ekologiczny jest aktualnie w fazie wzrostu, który w najbliższych latach będzie także wspierany dotacjami z nowej perspektywy finansowej UE. Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje rozwiązania pozwalające nie tylko na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, ale także umożliwiające obniżenie kosztów działalności oraz czerpanie dodatkowych korzyści np. przez recykling - dodaje Michał Wuczyński, prezes AWBUD.

Grupa AWBUD aktywnie wykorzystuje potencjał związany z dotacjami z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Spółka bardzo mocno stawia także na obszar rewitalizacji obiektów komercyjnych, którego dynamika wzrostu jest coraz bardziej wyraźna na polskim rynku.

- - - - - -

O Grupie Kapitałowej AWBUD

AWBUD to wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji grupa budowlana, prowadząca działalność w 6 obszarach:

" budownictwa komercyjnego i ogólnego (biurowce, obiekty użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowe),

" realizacji obiektów przemysłowych (obiekty produkcyjne i magazynowe),

" rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych),

" realizacji w obszarach ekologii i energetyki (oczyszczalnie i podczyszczalnie ścieków, kompostownie, systemy kanalizacyjnej, elektrociepłownie, biogazownie),

" prac instalacyjnych (dostawa, montaż, uruchomienie oraz serwis instalacji sanitarnych i technologicznych),

" prac żelbetowych.

Zespół łącznie pół tysiąca wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z ponad 25 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 400 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych międzynarodowych oraz polskich firmach budowlanych.

Grupa realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Kontrakty są pozyskiwane przez biura regionalne, znajdujące się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a także siedzibie w Zawierciu w woj. śląskim. Najczęściej są to inwestycje o wartości od 10 do 100 mln zł.

W strukturach Grupy AWBUD funkcjonuje własne biuro projektowe. Własne siły wykonawcze zapewniają wsparcie w realizacji kontraktów, w szczególności w obszarze prac żelbetowych i sanitarnych.

Do najbardziej znanych realizacji Grupy w generalnym wykonawstwie należą rozbudowa i modernizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu, budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie oraz serii obiektów magazynowych dla Konsorcjum Stali w Zawierciu. W portfolio Grupa ma także realizacje inwestycji dla takich marek jak Black Red White, Bridgestone, Coca-Cola, Develey, Hasco-Lek, KGHM, LW Bogdanka, Michelin, Parkridge, PepsiCo, PKN Orlen, Procter&Gamble, Promo, Smurfit Kappa, Unibail-Rodamco, Unilever, Zentis, Schindler a także wielu innych, renomowanych inwestorów.

Grupa jest kontrolowana przez rodzinny kapitał (ponad 60 proc. akcji). Spółką kieruje Michał Wuczyński, a funkcję wiceprezesa pełni Andrzej Wuczyński, z którego inicjatywy w 1989 roku powstał AWBUD.

Spółka-matka w Grupie AWBUD - AWBUD S.A. - jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (ticker: AWB, sektor: budownictwo).

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »