Reklama

AWBUD z kontraktem na kompleksowe prace żelbetowe przy budowie sklepu IKEA w Lublinie

AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisała umowę z P.A. NOVA - generalnym wykonawcą budowy nowego sklepu IKEA w Lublinie dla IKEA PROPERTY POLAND. Grupa AWBUD odpowiedzialna będzie za wykonanie specjalistycznych prac żelbetowych związanych z budową sklepu oraz przynależnego do niego parkingu. Wartość kontraktu to około 8,5 mln zł.

W ramach umowy z P.A. NOVA - generalnym wykonawcą projektu - AWBUD wykona żelbetowe fundamenty oraz ściany sklepu, a także parking na terenie inwestycji.

Reklama

Nasze doświadczenie, jako generalnego wykonawcy wielu złożonych inwestycji, a także wyspecjalizowanego w pracach żelbetowych i instalacyjnych podwykonawcy, daje nam szczególne kompetencje zapewniające wysoki standard wykonania - mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A. - Kontrakt na prace żelbetowe przy realizacji w Lublinie, jest kolejnym, który realizujemy w związku z budową lub przebudową sklepów IKEA. Również w tym roku byliśmy podwykonawcą w kontrakcie na przebudowę parkingu dla IKEA w Katowicach. Kolejne zlecenie potwierdza naszą wartość, jako rzetelnego wykonawcy dysponującego odpowiednimi zasobami - zarówno kadrowymi jak i technologicznymi - dodaje.

AWBUD - jako generalny wykonawca - specjalizuje się w budownictwie komercyjnym i ogólnym, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych) oraz realizacji w obszarach ekologii i energetyki. Obszar ten stanowi około 65 proc. przychodów firmy.

Do najbardziej znanych realizacji Grupy AWBUD w generalnym wykonawstwie należą: rozbudowa, modernizacja i rewitalizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu oraz hal magazynowych na terenie całego kraju dla Konsorcjum Stali, a także budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie.

Jako podwykonawca spółka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w pracach żelbetowych oraz instalacyjnych np. dla sektora energetycznego (np. przy inwestycji PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Opole) czy właśnie dla przemysłu oraz branży handlowo-usługowej.

O Grupie Kapitałowej AWBUD

AWBUD to wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji grupa budowlana, prowadząca działalność w 6 obszarach:

" budownictwa komercyjnego i ogólnego (biurowce, obiekty użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowe),

" realizacji obiektów przemysłowych (obiekty produkcyjne i magazynowe),

" rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych),

" realizacji w obszarach ekologii (oczyszczalnie i podczyszczalnie ścieków, kompostownie, systemy kanalizacyjnej, elektrociepłownie, biogazownie),

" prac instalacyjnych (dostawa, montaż, uruchomienie oraz serwis instalacji sanitarnych i technologicznych),

" prac żelbetowych.

Zespół około 450 wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 100 inżynierów różnych specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z ponad 25 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 400 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych międzynarodowych oraz polskich firmach budowlanych.

Grupa realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Kontrakty są pozyskiwane przez biura regionalne, znajdujące się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a także przez centralę

w Zawierciu w woj. śląskim. Najczęściej są to inwestycje o wartości od 10 do 100 mln zł.

W strukturach Grupy AWBUD funkcjonuje własne biuro projektowe. Własne siły wykonawcze zapewniają wsparcie w realizacji kontraktów, w szczególności w obszarze prac żelbetowych i sanitarnych.

Do najbardziej znanych realizacji Grupy w generalnym wykonawstwie należą rozbudowa i modernizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu, budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie oraz serii obiektów magazynowych dla Konsorcjum Stali w Zawierciu. W portfolio Grupa ma także realizacje inwestycji dla takich marek jak: Black Red White, Bridgestone, Develey, Hasco-Lek, KGHM, LW Bogdanka, Michelin, Parkridge, PepsiCo, PKN Orlen, Procter&Gamble, Promo, Smurfit Kappa, Unibail-Rodamco, Schindler, Unilever, Zentis, Grupa Maspex/ TYMBARK-MWS, Eberspächer, LafargeHolcim, a także wielu innych renomowanych inwestorów.

Grupa jest kontrolowana przez rodzinny kapitał (ponad 56 proc. akcji). Spółka została założona przez Andrzeja Wuczyńskiego w 1989 r., a obecnie kieruje nią Michał Wuczyński.

Spółka-matka w Grupie AWBUD - AWBUD S.A. - jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (ticker: AWB, sektor: budownictwo).

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »