Reklama

AWBUD z nowymi kontraktami przy rozbudowie Elektrowni Opole

INSTAL-LUBLIN, wiodący wykonawca usług dla branży instalacyjnej w Polsce, wchodzący w skład Grupy AWBUD, podpisał kontrakty z Polimex Opole na budowę i montaż dwóch kompleksowych instalacji - wodno-kanalizacyjnej oraz HVAC, czyli instalacji grzewczej, klimatyzacji i wentylacji. Są to kolejne zlecenia realizowane przez spółkę w projekcie rozbudowy Elektrowni Opole. Wartość nowych umów wynosi łącznie ponad 6 mln zł.

Kontrakt na kompleksowe wykonanie robót budowlanych i montażowych w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej wynosi około 2,96 mln zł, a umowa na instalację HVAC - około 3,29 mln zł.

Wcześniej w ramach rozbudowy Elektrowni Opole Grupa AWBUD wykonała m.in. prace żelbetowe związane z konstrukcją bloku nr 6, a także była odpowiedzialna za dostawę i montaż instalacji grzewczo-wentylacyjnych oraz klimatyzacji w budynkach elektrycznych przy inwestycji.

- Widoczny wzrost liczby kontraktów z zakresu prac instalacyjnych bardzo nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dostarczane przez nas usługi są wysokiej jakości, a nasi fachowcy dysponują wiedzą niezbędną przy tego typu pracach - mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu AWBUD SA. Obecnie pracujemy również nad pozyskaniem kolejnych zleceń w ramach generalnego wykonawstwa, szczególnie mocno skupiamy się na sektorze przemysłowym w obszarze ekologii oraz projektach związanych z rewitalizacją obiektów komercyjnych - dodaje.

Reklama

Grupa AWBUD to ceniony na rynku generalny wykonawca, realizujący zadania inwestycyjne w wielu sektorach budownictwa, m.in. w obszarze budownictwa komercyjnego i ogólnego, przemysłowego, rewitalizacji oraz projektów z zakresu ekologii i energetyki. Jako podwykonawca spółka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w pracach żelbetowych oraz instalacyjnych na rzecz kluczowych sektorów polskiej gospodarki, m.in. takich jak energetyka i przemysł.

----------

O Grupie Kapitałowej AWBUD

AWBUD to wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji grupa budowlana, prowadząca działalność w 6 obszarach:

- budownictwa komercyjnego i ogólnego (biurowce, obiekty użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowe),

- realizacji obiektów przemysłowych (obiekty produkcyjne i magazynowe),

- rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych),

- realizacji w obszarach ekologii (oczyszczalnie i podczyszczalnie ścieków, kompostownie, systemy kanalizacyjnej, elektrociepłownie, biogazownie),

- prac instalacyjnych (dostawa, montaż, uruchomienie oraz serwis instalacji sanitarnych i technologicznych),

- prac żelbetowych.

Zespół ponad 450 wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 100 inżynierów różnych specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z ponad 25 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 400 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych międzynarodowych oraz polskich firmach budowlanych.

Grupa realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Kontrakty są pozyskiwane przez biura regionalne, znajdujące się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a także przez siedzibę w Zawierciu w woj. śląskim. Najczęściej są to inwestycje o wartości od 10 do 100 mln zł.

W strukturach Grupy AWBUD funkcjonuje własne biuro projektowe. Własne siły wykonawcze zapewniają wsparcie w realizacji kontraktów, w szczególności w obszarze prac żelbetowych i sanitarnych.

Do najbardziej znanych realizacji grupy w generalnym wykonawstwie należą rozbudowa i modernizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu, budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie oraz serii obiektów magazynowych dla Konsorcjum Stali w Zawierciu. W portfolio grupa ma także realizacje inwestycji dla takich marek jak Black Red White, Bridgestone, Develey, Hasco-Lek, KGHM, LW Bogdanka, Michelin, Parkridge, PepsiCo, PKN Orlen, Procter&Gamble, Promo, Smurfit Kappa, Unibail-Rodamco, Schindler, Unilever, Zentis, a także wielu innych, renomowanych inwestorów.

Grupa jest kontrolowana przez rodzinny kapitał (ponad 56 proc. akcji). Spółka została założona przez Andrzeja Wuczyńskiego w 1989 r., a obecnie kieruje nią Michał Wuczyński.

Spółka-matka w Grupie AWBUD - AWBUD SA - jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (ticker: AWB, sektor: budownictwo).

Opr. MD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »