Reklama

​Bank Millennium: Badanie opinii i test operacyjny ugód z frankowiczami

Bank Millennium (MIL, GPW) w ramach analizy możliwości zaproponowania ugód z kredytobiorcami frankowym zgodnie z propozycją KNF, przeprowadzi badanie opinii wśród swoich klientów, a także test operacyjny na niewielkiej grupie kredytobiorców.

"W ramach analizy możliwości zaproponowania ugód kredytobiorcom kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, zgodnie z propozycją Przewodniczącego KNF, Bank Millennium przeprowadzi badanie opinii wśród swoich klientów, a także test operacyjny na niewielkiej grupie kredytobiorców" - podało biuro prasowe banku.

Bank podał w raporcie rocznym, że szacuje koszt przewalutowania kredytów walutowych według propozycji KNF na 4,1-5,1 mld zł.

Bank zastrzegł, że nie podjął jakiejkolwiek decyzji dotyczącej wdrożenia tego programu i jeżeli będzie gotowa rekomendacja zarządu w tym zakresie, zostanie ona przedłożona radzie nadzorczej banku oraz Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

W grudniu 2020 roku przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zaproponował wprowadzenie rozwiązania "sektorowego" w kwestii ryzyka związanego z walutowymi kredytami hipotecznymi.

Reklama

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Rozwiązanie polegałoby na oferowaniu przez banki swoim klientom możliwości dobrowolnego przystępowania do układów, na podstawie których klient zawierałby z bankiem ugodę, tak jakby jego kredyt od samego początku był kredytem złotowym  oprocentowanym za pomocą odpowiedniej stopy WIBOR powiększonej o marżę historycznie stosowaną do takiego kredytu.

MILLENNIUM

4,6760 0,1800 4,00% akt.: 23.05.2022, 16:37
  • Otwarcie 4,6000
  • Max 4,7000
  • Min 4,5820
  • Kurs odniesienia 4,4960
  • Suma wolumenu 971 134
  • Suma obrotów 4 507 793,1760
  • Widełki dolne 4,1400
  • Widełki górne 5,0600
Zobacz również: ALIOR BNPPPL BOS
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »