Bank Pekao zamierza zwolnić do 950 pracowników

Zarząd banku Pekao podjął uchwałę o zamiarze zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji w tej sprawie. Chodzi o zwolnienie maksymalnie 950 osób.

"Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom Banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r." - napisano w komunikacie.

Jak dodano, w czwartek zarząd powiadomił zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia i "zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto Zarząd Banku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku" - napisano.

Jednocześnie dodano, że bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Banku, która w całości obciąży wynik Banku. "Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe Banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych Banku" - podkreślono w komunikacie. (PAP)

Reklama

Bank Pekao SA kontynuuje transformację

W ramach realizacji strategii "Siła Żubra", przyjętej przez zarząd i zaakceptowanej przez radę nadzorczą, Bank Pekao kontynuuje transformację. Proces ten ma umożliwić dalszy dynamiczny rozwój i modernizację organizacji. Równolegle do prowadzonych w banku negocjacji dotyczących wzrostu wynagrodzenia, Pekao rozpoczyna proces restrukturyzacji zatrudnienia. Bank Pekao to jedna z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w naszym kraju. Jest to bank oferujący jedne z wyższych wynagrodzeń całkowitych w sektorze. Zarząd chce, by system wynagrodzeń był jednak jeszcze lepszy i kontynuuje rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące kwestii podwyżki wynagrodzeń a także wprowadzenia w banku nowego, transparentnego i atrakcyjnego dla pracowników systemu premiowania. Jednocześnie, w ramach wdrażanej strategii optymalizacji i automatyzacji procesów, a także poprawy efektywności, Zarząd podjął decyzje o redukcji zatrudnienia. 4 kwietnia spółka zwróciła się do związków zawodowych o przystąpienie do prac nad porozumieniem w sprawie zwolnień grupowych. Zarząd Banku Pekao deklaruje wolę współpracy i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby proces przebiegł z poszanowaniem praw wszystkich pracowników. Redukcją zatrudnienia objętych zostanie do 950 osób.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bank | Bank Pekao SA | zwolnienia grupowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »