Reklama

BDM podniósł rekomendację dla Cersanitu

Analitycy BDM podnieśli rekomendację dla akcji Cersanitu do "akumuluj" z "redukuj". W raporcie z 6 lipca BDM wycenił akcje spółki na 15,2 zł, ale po informacji o planowanej emisji akcji zaktualizował swoją wycenę do 10,9-11,2 zł.

"Dla zaktualizowanej wyceny przyjęliśmy dwa skrajne scenariusze: 1) emisja o wartości 250 mln PLN, 2) emisja o wartości 150 mln PLN. W raporcie z 6 lipca 2010, który nie uwzględniał nowej emisji wyceniliśmy 1 akcję Cersanitu na 15,2 PLN (12 proc. potencjał wzrostowy wobec ceny rynkowej z 6 lipca na poziomie 13,6 PLN). Po aktualizacji, przyjmując scenariusz 1 (emisja o wartości 250 mln PLN) wyceniliśmy 1 akcję Cersanitu na 11,2 PLN (dla dzisiejszej ceny 13,0 PLN TKO po odcięciu PP wyniosłoby 9,8 PLN, co daje 14 proc. dyskonto do naszej wyceny), natomiast w scenariuszu 2 (emisja o wartości 150 mln PLN) wyceniliśmy 1 akcję Cersanitu na 10,9 PLN (dla TKO po odcięciu PP na poziomie 9,4 PLN, co daje 16 proc. dyskonto do naszej wyceny).

Reklama

Powyższe potencjalne stopy zwrotu dotyczą akcjonariuszy, którzy skorzystają z praw poboru" - napisano w raporcie.

Cersanit planuje wyemitować do 72,1 mln nowych akcji, a według zapowiedzi głównego akcjonariusza, Michała Sołowowa, wartość emisji wyniesie 150-250 mln zł.

BDM szacuje cenę emisyjną akcji Cersanitu na 2,1-3,5 zł.

Za każde dwie akcje spółki posiadane na koniec dnia prawa poboru (17 sierpnia) akcjonariuszowi ma przysługiwać 1 prawo objęcia 1 akcji serii G. Emisję musi zatwierdzić NWZA zwołane na 3 sierpnia 2010 roku. Zdaniem analityków BDM informacja o emisji akcji jest "dość niespodziewana" i w krótkim terminie może wywołać nerwowe ruchy inwestorów. "Jednakże biorąc pod uwagę teoretyczną cenę emisyjną, wg nas spółka nie powinna mieć problemów z uplasowaniem emisji. Podtrzymujemy nasze pozytywne średnioterminowe nastawienie do akcji Cersanitu i utrzymujemy zalecenie +akumuluj" (oba rozważane scenariusze dotyczące wyceny po emisji akcji wskazują na wyraźnie ponad 10-proc. potencjał wzrostowy)" - napisano w raporcie z 9 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »