Bioton: insulina na całym świecie

Bioton i jego spółka zależna SciGen nabyły od Ferring International Center SA prawa do wytwarzania i sprzedaży rekombinowanej insuliny ludzkiej na całym świecie - poinformował Bioton w komunikacie.

Bioton i jego spółka zależna SciGen nabyły od Ferring International Center SA prawa do wytwarzania i sprzedaży rekombinowanej insuliny ludzkiej na całym świecie - poinformował Bioton w komunikacie.

Za licencję na korzystanie, od Ferring Bioton zapłaci zryczałtowaną kwotę 24 milionów dolarów amerykańskich, płatną w dwóch ratach, zaś SciGen zapłaci 3 mln dolarów.

Bioton nabył też od Ferring prawa do należności Ferring wynikające ze sprzedaży przez Diosynth insuliny iniekcyjnej produkowanej w związku z licencją udzieloną przez Ferring na rzecz Diosynth z 6 stycznia 1999 r. Cena nabycia wynosi 13,5 mln dolarów i także płatna jest w dwóch ratach.

"Umowy licencyjne pomiędzy Ferring a Biotonem, Ferring a SciGen oraz Ferring, a Diosynth obejmują łącznie terytoria wszystkich krajów na świecie" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Licencja będzie obowiązywała albo do dnia wygaśnięcia patentu w danym kraju, albo do 15 lat po uzyskaniu zezwolenia na wprowadzenie insuliny w danym kraju lub też do 15 lat od rozpoczęcia sprzedaży, ale nie dłużej niż do 2019 roku.

"Licencja na korzystanie, wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu i sprzedaż substancji oraz form gotowych rekombinowanej insuliny ludzkiej będzie nadal obowiązywała w stosunku do poszczególnych krajów, o których mowa w Licencji Biotonu do: dnia wygaśnięcia odpowiedniego patentu przyznanego na rzecz Ferring w danym kraju lub do upływu 15 roku po dacie uzyskania zezwolenia na wprowadzenie rekombinowanej insuliny ludzkiej do obrotu w danym kraju, a jeżeli zezwolenie takie nie jest wymagane w takim kraju, do upływu 15 lat od daty rozpoczęcia sprzedaży rekombinowanej insuliny ludzkiej w tym kraju, lecz nie później niż do 31 grudnia 2019 roku" - podano.

Spółka poinformowała, że na podstawie zawartych 13 czerwca umów Bioton nabył prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz (za zgodą SciGen) w regionie Azji i Pacyfiku bez żadnych dodatkowych opłat i należności w zamian za uzgodnione przez strony ryczałtowe wynagrodzenie.

SciGen nabył zaś prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej w regionie Azji i Pacyfiku bez żadnych dodatkowych opłat i należności w zamian za uzgodnione przez strony ryczałtowe wynagrodzenie.

Bioton oraz SciGen uzyskały możliwość wytwarzania oraz sprzedaży na całym świecie insuliny iniekcyjnej w oparciu o inne technologie niż te będące własnością grupy kapitałowej Ferring.

Spółka poinformowała też, że Ferring będzie przekazywać do Biotonu wszelkie opłaty, które spółkom grupy kapitałowej Ferring będzie wpłacać Diosynth w związku ze sprzedażą insuliny iniekcyjnej produkowanej w oparciu o patenty grupy kapitałowej Ferring.

"Powyższe należności dotyczą sprzedaży insuliny iniekcyjnej na całym terytorium licencyjnym Diosynth, w tym Europy Zachodniej, obu Ameryk (w tym Stanów Zjednoczonych i Kanady), Afryki oraz Japonii" - głosi komunikat.

"W wyniku powyższych czynności prawnych 100 proc. przychodów otrzymywanych przez Bioton oraz jego spółkę zależną SciGen ze sprzedaży insuliny iniekcyjnej na całym świecie, wytwarzanej w oparciu o patenty grupy kapitałowej Ferring, pozostanie w wyłącznej dyspozycji tych podmiotów jako sprzedających insulinę iniekcyjną, bez konieczności odprowadzania jakichkolwiek dodatkowych opłat" - podano. Bioton jest właścicielem akcji SciGen uprawniających do wykonywania 90,54 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: insulina | cały
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »