Reklama

Ceny miedzi w Londynie spadają po decyzji Moody's

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po informacji z Moody's. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8401,25 USD za tonę, po spadku o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,4 proc. do 3,8300 USD.

Reklama

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na maj staniała o 0,9 proc. i była wyceniana po 60 tys. 200 juanów (9555 USD) za tonę.

Agencja ratingowa Moody's ostrzegła w poniedziałek, że może obniżyć Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii ocenę wiarygodności kredytowej z najwyższej AAA, obniżając perspektywę ich ratingów do negatywnej. Jednocześnie agencja obniżyła rating Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii i Malty.

Moody's obniżyła rating Włoch o jeden stopień do A3, Portugalii również o jeden poziom do BA3, a Hiszpanii o dwa stopnie do A3.

Rating Słowacji i Słowenii Moody's obniżyła o jeden stopień do A2, a Malty również o jeden do poziomu A3.

Jak tłumaczy agencja w komunikacie, zmiany zostały dokonane w związku z rosnącymi finansowymi i makroekonomicznymi zagrożeniami wynikającymi z kryzysu w strefie euro, niepewnością wokół reformy finansowej w Unii Europejskiej, a także słabymi prognozami gospodarczymi regionu i presją na słabe rynki.

- Największym ryzykiem dla rynku są problemy w Europie i poziom popytu na metale w Chinach - mówi Wang Zhouyi, analityk Shanghai CIFCO Futures Co. - Chociaż Grecja przyjęła program oszczędnościowy, to nadal jest wiele przeszkód, a ostatnie obniżenie ratingów przez Moody's jest kolejnym przykładem, jak poważne są problemy Europy - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat: ceny miedzi | surowce | miedź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »