Cezary Stypułkowski dołączy do Rady IIF. To globalna organizacja branży finansowej
Cezary Stypułkowski dołączył do Rady Institute of International Finance w Waszyngtonie - poinformował bank Pekao SA. To globalna organizacja branży finansowej, zrzeszająca blisko 500 największych podmiotów z ponad 60 krajów.
Szef Banku Pekao dołączył do Rady Institute of International Finance (IIF), najważniejszej globalnej organizacji branży finansowej, zrzeszającej blisko 500 największych podmiotów z ponad 60 krajów. IIF podał, że o nominacji zdecydowało jego doświadczenie i wiedza, które wzmocnią władze tej międzynarodowej instytucji. Rada IIF to prawie czterdziestu szefów firm, w zdecydowanej większości wielkich globalnych banków, ubezpieczycieli asset managerów - informuje Pekao SA.
Wśród instytucji zrzeszonych w IIF są banki komercyjne i inwestycyjne, fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, giełdy, fundusze sovereign wealth, fundusze hedgingowe, banki centralne.
- Jestem zaszczycony, że otrzymałem zaproszenie, by dołączyć do Rady IIF, który odgrywa kluczową rolę w globalnym sektorze finansowym i jego dialogu z oficjalnym sektorem. Cieszę się, że członkowie IIF docenili moją wieloletnią pracę w jego szeregach, podczas której reprezentowałem interesy instytucji z krajów rozwijających się - mówi Cezary Stypułkowski.
W skład Rady IIF wchodzą szefowie światowych instytucji finansowych. Są wśród nich przedstawiciele zarządów najbardziej rozpoznawalnych i największych firm, m.in.: Allianz; AXA Group; Barclays plc; BBVA; BNP Paribas Group; Citi; Deutsche Bank AG; Erste Group Bank AG; Fidelity International; Goldman, Sachs & Co.; ING Group N.V.; JPMorgan Chase; Morgan Stanley; Prudential Plc; Santander S.A.; Société Générale; UBS AG; UniCredit S.p.A.; Zurich Insurance Group.
Posiedzenie Rady IIF odbyło się 24 października w Waszyngtonie i towarzyszyło dorocznej konferencji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Grupy Banku Światowego.
Bank Pekao SA jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 316 mld zł aktywów. Bank Pekao obsługuje 6,9 mln klientów. Jako bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce.
Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Bank Pekao SA wypłacił łącznie 20 mld zł dywidend w ciągu dekady.
***