Cherrypick Games uzyskało sądowe zabezpieczenie na majątku KuuHubb Oy

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych uzyskał w sądzie w Helsinkach postanowienie o zabezpieczeniu na majątku KuuHubb Oy do kwoty 1,2 mln euro. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego Cherrypick Games wynagrodzenia w wysokości 2,6 mln euro z tytułu sprzedaży praw do gry My Hospital.

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych uzyskał w sądzie w Helsinkach postanowienie o zabezpieczeniu na majątku KuuHubb Oy do kwoty 1,2 mln euro. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego Cherrypick Games wynagrodzenia w wysokości 2,6 mln euro z tytułu sprzedaży praw do gry My Hospital.

- Podjęliśmy działania zmierzające do niezwłocznego odzyskania należności od spółki KuuHuub Oy, która nie wywiązuje się z zawartej umowy. Pomimo, iż spór należy do właściwości sądu arbitrażowego, do którego możemy wystąpić po wyczerpaniu procedury polubownego rozstrzygnięcia sporu, złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie przed wszczęciem arbitrażu i uzyskaliśmy je. Sąd uznał, że nasze roszczenie jest zasadne. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabezpieczenia do kwoty 300 000 euro, czyli kwoty obecnego zadłużenia KuuHubb Oy wobec Cherrypick Games. W celu realizacji zabezpieczenia, stosownie do wymogów fińskiego prawa złożyliśmy w fińskim organie wykonawczym (Enforcement Office) kaucję zwrotną w wysokości 200 000 euro - informuje Marcin Kwasnica, prezes Cherrypick Games.

Reklama

Nieuregulowane przez KuuHuub Oy płatności znalazły negatywne odbicie w wycenie spółki. - Niestety nie mamy wpływu na terminowe wykonanie zobowiązań przez kontrahenta. Dążymy jednak do tego, by jak najszybciej rozwiązać ten problem i uzyskać należne wynagrodzenie. Jeśli KuuHubb Oy nie zapłaci niezwłocznie zaległych rat, w ciągu najbliższych tygodni wystąpimy z pozwem do sądu arbitrażowego w Helsinkach. Z informacji przekazanych przez fińskich prawników wiemy, że postępowanie arbitrażowe w Finlandii trwa od 6-12 miesięcy. W tym czasie skupimy się na poprawie wyników operacyjnych spółki. Jestem przekonany, że nasza praca przełoży się na wzrost rynkowej wyceny Cherrypick Games - dodaje Marcin Kwaśnica.

Spółka aktualnie pracuje nad dwoma głównymi projektami - Crime Stories oraz My Spa Resort. Ten ostatni, już w sierpniu przejdzie dużą aktualizację, która znacząco ma wpłynąć na poprawę retencji gry, a docelowo ułatwić rozwój tytułu na rynku amerykańskim. Od początku roku studio notuje istotną poprawę przychodów osiąganych z My Spa Resort - średnio kilkanaście procent miesiąc do miesiąca.

Także Crime Story rozwija się zgodnie z planem. Tytuł od kilku miesięcy znajduje się w fazie soft launch na wybranych rynkach. Niedawno studio rozszerzyło jego zasięg o Kanadę i Australię. Ze względów biznesowych nie ujawniamy jeszcze konkretnej daty jej premiery. Nie zwalniamy tempa, cały czas intensywnie pracujemy. Mamy już kilka ciekawych pomysłów na kolejne tytuły. Rozmawiamy m.in. z Apple na temat wydania gry w serwisie Apple Arcade. Rozpoczęliśmy właśnie pre-produkcję nowej gry, a już w sierpniu na facebook Messenger trafi nasza pierwsza z minimum trzech gier. O szczegółach tych działań będziemy informowali wkrótce - dodaje Kwaśnica.

- - - - - -

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Beauty Spa: Stars & Stories i My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.

KM

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »