Czerwona Torebka podpisała list intencyjny na zakup Merlin.pl

Czerwona Torebka, sieć pasaży handlowych, podpisała list intencyjny w sprawie nabycia w drodze aportu akcji sklepu internetowego Merlin.pl - podała Czerwona Torebka. O 17.35 kurs PDA spółki szedł w górę o 2,40 proc.

W liście intencyjnym podano, że właściciele akcji Merlin.pl, Real Estate Developers S.a.r.l oraz Ekart, wniosą wkład niepieniężny w postaci akcji stanowiących łącznie 99,6 proc. w kapitale zakładowym Merlin.pl, na pokrycie nowych akcji, które wyemitowane zostaną przez Czerwoną Torebkę w trybie subskrypcji prywatnej.

Czerwona Torebka dokona podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 310.284,80 zł poprzez emisję nowych akcji o wartości nominalnej 0,2 zł każda, w liczbie do 1 551 424 sztuk.

Nowe akcje powinny być w całości pokryte papierami stanowiącymi 100 proc. akcji spółki Merlin.pl. Cena emisyjna jednej nowej akcji będzie równa ilorazowi wartości 100 proc. akcji Merlin.pl, wynikającej z wyceny tych akcji, oraz liczby 1 551 424.

Reklama

Objęcie nowych akcji zostanie zaproponowane także akcjonariuszom mniejszościowym Merlin.pl.

"Merlin.pl oferuje swoim klientom dostawę nabytych towarów pod wskazany adres, a także możliwość ich odbioru w tzw. punktach odbioru. Dwa z takich punktów zlokalizowane zostały w pasażach handlowych +Czerwona Torebka+ (w miejscowościach Słupsk oraz Białogard). Poprzez przejęcie Merlin.pl spółka planuje dalszy rozwój sieci prowadzonych przez Merlin.pl punktów odbioru poprzez ich lokalizowanie w wybranych obiektach realizowanych pod marką Czerwona Torebka" - podała Czerwona Torebka w komunikacie.

"Dzięki takiemu rozwiązaniu Merlin.pl będzie mieć możliwość dotarcia bezpośrednio do klienta detalicznego za pośrednictwem punktów odbioru osobistego, których liczba sięgnąć ma nawet do 4.500. Natomiast spółki z grupy kapitałowej spółki Czerwona Torebka pozyskają kolejnego najemcę, generującego znaczący ruch klienta i wyróżniającego pod tym względem pasaże Czerwona Torebka, w których będzie można dokonać odbioru zmówionych towarów" - dodano.

Jak podała Czerwona Torebka, szczegółowe warunki transakcji zostaną określą w umowie inwestycyjnej, która zostanie zawarta po przeprowadzeniu due diligence Merlin.pl, złożeniu wniosku do UOKiK o wyrażenie zgody na koncentrację oraz podjęciu przez WZ spółki uchwały w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego i zaoferowania nowych akcji akcjonariuszom Merlin.pl.

Merlin.pl to sklep internetowy, założony w 1998 roku. Swoją działalność rozpoczął jako księgarnia, jednak w ciągu kolejnych lat rozszerzył asortyment o zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe.

- - - - - -

28 grudnia 2012 r. INTERIA.PL informowała

Kurs praw do akcji Czerwonej Torebki, sieci pasaży handlowych, wzrósł na otwarciu w debiucie na GPW o 42,86 proc., do 10 zł. Czerwona Torebka to 438. spółka na głównym rynku GPW. Jej dzisiejsze wejście było 19. debiutem w 2012 roku.

W niedawnej ofercie firma przydzieliła 2.689.135 akcji serii D. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła ok. 69,4 proc. W transzy dużych inwestorów przydzielono 2.566.420 akcji serii D, a w transzy detalicznej 122.715 akcji serii D.

Cena emisyjna akcji serii D wyniosła 7 złotych za akcję.

Cena maksymalna akcji Czerwonej Torebki wynosiła 17,2 zł. Oferta publiczna Czerwonej Torebki obejmować miała do 16.341.666 akcji serii D nowej emisji, które odpowiadać miały 25 proc. kapitału spółki po jego podwyższeniu.

Sprawdź bieżące notowania Czerwonej Torebki na stronach BIZNES INTERIA.PL

- - - - - -

Mariusz Świtalski (ur. 1962 r.) - polski przedsiębiorca. W 1987 r. założył Elektromis sp.z o.o., przedsiębiorstwo importujące konfekcję, sprzęt RTV, piwo oraz spirytus. W ciągu dwóch lat przeobraziło się ono w ogromny holding. Współpracowały z nim zakładane przez Świtalskiego spółki matki i spółki córki. W 1993 r. przekształcił Elektromis w Eurocash, która stała się największą siecią hurtowni spożywczych w Polsce. W 1995 r. sprzedał je firmie Jerónimo Martins. W 1995 r. założył sieć dyskontów Biedronka, którą sprzedał (243 placówki) w 1998 r. - także Jerónimo Martins. Świtalski był właścicielem tygodnika "Miliarder", a także piłkarskiej drużyny Sokół Pniewy. Pomagał Jerzemu Urbanowi w założeniu Tygodnika "Nie". Założył bank Posnania, który jednak upadł w 1995 r. W 1998 r. założył Żabkę, której udziały w 2000 r. kupił fundusz AIG (wiki).

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Sprawdź bieżące notowania Czerwonej Torebki na stronach BIZNES INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: czerwony | Merlin.pl | Czerwona Torebka S.A. | list intencyjny | zakup
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »