Reklama

Debiut T-Bull SA na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych

T-Bull SA, studio specjalizujące się w produkcji gier na urządzenia mobilne, dzisiaj o godzinie 9:00 rano zadebiutowało na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Studio, które w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, obecne jest już od 2016 roku dołączyło do giełdowej ekstraklasy. W trakcie oficjalnej ceremonii, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 rano, przedstawicie spółki, tj. Grzegorz Zwoliński - prezes zarządu, Damian Fijałkowski - członek zarządu oraz Radosław Łapczyński - przewodniczący rady nadzorczej, dokonali oficjalnego uderzenia w dzwon, przypieczętowując tym samym ten znaczący kamień milowy.

Reklama

- Debiut na głównym parkiecie GPW to dla nas niebywały sukces - mówi Grzegorz Zwoliński - Od wielu tygodni stale dążyliśmy do tego, aby się tutaj znaleźć. To efekt ugruntowanego planu biznesowego i ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Pozwalamy sobie na chwilę głębokiego oddechu, ale nie zwalniamy tempa, nieprzerwanie walczymy o jak najlepsze wyniki - dodaje.

Pierwsze godziny obecności T-Bull SA na GPW wiązały się z nieznaczącym spadkiem akcji.

- Pierwsze godziny, czasem dni, to czas na aklimatyzację - komentuje Damian Fijałkowski - Jesteśmy pewni, że nasza oferta opiera się przede wszystkim na jakości - nasze produkty cieszą się stałym zainteresowaniem, co poparte jest rosnącą ilością ściągnięć. Ponadto, inwestujemy czas i wysiłki, aby nieprzerwanie aktualizować gry już wypuszczone, a także kontynuować pracę nad poszerzonym portfolio. Nie mamy wątpliwości, że dobre wyniki to tylko kwestia czasu. - dodaje.

II kwartał 2018 r. w T-Bull SA

Poparciem słów Damiana Fijałkowskiego, członka zarządu i współzałożyciela spółki, są wyniki finansowe opublikowane w raporcie za II kwartał 2018 r. Zgodnie z powyższym, spółka wypracowała 927,5 tys. zł zysku operacyjnego, 1,81 mln zł EBITDA (zysk operacyjny nieuwzględniający kosztu amortyzacji) i 725,2 tys. zł zysku netto, osiągając przy tym wysoką rentowność na wszystkich poziomach wyników. Suma bilansowa na dzień 30.06.2018 r. wyniosła 17,63 mln zł. 83 proc. źródeł finansowania (sumy pasywów) stanowi kapitał własny.

Niezmiennie najpopularniejszym tytułami wrocławskiego dewelopera są Moto Rider GO oraz Top Speed . Tylko w lipcu pozycje zostały pobrane odpowiednio 3,3 miliona oraz 1,9 miliona razy. Ponadto, spółka cały czas prowadzi działania w dziedzinie badań i rozwoju, które dotyczą zwłaszcza opracowywania nowych systemów mechanik monetyzacyjnych. W tym roku na graczy czeka jeszcze kilka dużych premier, wśród których znajduje się Top Speed 2 na platformy Google Play i iOS oraz Idle Racing GO na STEAM. Spółka planuje też w najbliższym czasie ogłosić współpracę z dużym wydawcą na rynku chińskim, gdzie planuje wprowadzić swoje produkcje.

Historia studia

Historia T-Bull SA zaczęła się w 2010 roku, a powstała dzięki pasji i determinacji trzech entuzjastów i ekspertów w dziedzinie gier. Osiem lat temu firma urzędowała w małym mieszkaniu we Wrocławiu, dzisiaj spółka zatrudnia ponad 50 pracowników, a jej siedziba znajduje się w prestiżowym budynku Sky Tower w centrum miasta. Na początku zeszłego roku firma zakomunikowała 200 milionów pobrań wszystkich swoich produktów. Dzisiaj ta liczba przekracza już 345 milionów. W swoim portfolio deweloper ma blisko 200 produkcji, a jego sukces kryje się w tym, że ich gry są tworzone przez graczy dla graczy.

T-Bull SA - informacje o firmie

Spółka T-Bull została założona przez Damiana Fijałkowskiego, Grzegorza Zwolińskiego i Radosława Łapczyńskiego. Wrocławskie studio deweloperskie jest producentem i dystrybutorem gier mobilnych opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P). Wartością wyznawaną przez zespół spółki jest tworzenie gier od graczy dla graczy. Cały zespół studia składa się obecnie z ok. 55 specjalistów od programowania, animacji, testów oprogramowania, grafiki, designu, produkcji oraz marketingu, który tworząc grę, stara się zrobić to w ten sposób, by samemu chętnie w nią zagrać.

Spółka założona w 2010 roku ma w swoim portfolio około 200 aplikacji publikowanych pod markami T-Bull i ThunderBull Entertainment, specjalizuje się w grach wyścigowych oraz strzelankach. Dotychczasowymi flagowymi produkcjami studia są Moto Rider GO oraz Top Speed, które zostały pobrane przez graczy odpowiednio 55mln i 31mln razy. Gry spod szyldu T-Bull S.A. projektowane są w trybie cross-platformowym (są one dostępne na większości urządzeń: Google, Apple, Microsoft Corporation, Black Berry). Akcje spółki są notowane na GPW.

Opr. MD

Dowiedz się więcej na temat: T-Bull

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »