Reklama

DM BDM rekomenduje Ten Sqaure Games

Analitycy DM BDM, w raporcie z 14 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Ten Sqaure Games od zalecenia "sprzedaj" z ceną docelową 205,6 zł za akcję. Raport został sporządzony przy kursie 242,5 zł, a w czwartek na zamknięciu sesji jedna akcja spółki kosztowała 241 zł.

Analitycy oceniają, że gra "Fishing Clash" ma przed sobą jeszcze kilka lat monetyzacji na wysokich poziomach, ale uważają jednocześnie, że dalsza poprawa wyników jest już w cenie.   "Uważamy, że obecna wycena spółki uwzględnia już znaczną poprawę wyników gry +Fishing Clash+ w przyszłych okresach, w tym jej start na rynku chińskim, udany hard launch nowych produkcji oraz ulgę IP BOX" - podano w raporcie.   Analitycy wskazują, że aktualnie produkcja ta odpowiada za 86 proc. przychodów spółki, co w przypadku wyhamowania dynamiki przychodów bądź skrócenia cyklu życia gry może implikować - ich zdaniem - duże ryzyko przyszłych wyników.   "Aktualne +moce produkcyjne+ spółki pozwalają jej na prowadzenie 8 projektów jednocześnie. Aby zapewnić dalszy tak dynamiczny rozwój jak do tej pory, Ten Square Games potrzebuje pozyskać nowego, wysoce wykwalifikowanego kluczowego pracownika. Ze względu na ograniczoną ilość takich osób na rynku, proces ten może przeciągać się w czasie, co będzie wiązało się z brakiem nowych perspektyw" - podali analitycy w raporcie.   Autorem raportu, który został udostępniony 14 stycznia, o godzinie 8:00 jest Krzysztof Tkocz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »