Reklama

DM BPS rekomenduje Budimex

Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla spółki Budimex z ceną docelową 146,0 PLN, która jest o 11,9% wyższa od aktualnego kursu na rynku.

Kupuj Budimex (cena docelowa - 146,0 PLN). Budimex jest liderem na polskim rynku budowlanym i naszym zdaniem będzie jednym z największych beneficjentów nowej perspektywy unijnej. Uważamy, że spółka wyróżnia się jakością, stabilną pozycją finansową i unikalną umiejętnością zarządzania kapitałem obrotowym. Pozytywnego trendu spodziewamy się również w segmencie deweloperskim.

Budimex ma duży potencjał i ambitne plany rozwoju w segmencie deweloperskim. Na koniec 1Q'14 posiadany przez spółkę bank ziemi wyniósł prawie 7 tys. mieszkań, a dodatkowo w budowie było 858 lokali w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Zarząd zapowiedział także rozpoczęcie 6 nowych projektów o łącznej ilości przekraczającej 1000 mieszkań.

Reklama

Dużym atutem Budimexu są systematycznie wypłacane dywidendy.

Budimex dzieli się systematycznie wygenerowanymi zyskami ze swoimi akcjonariuszami. To wszystko sprawia, że jesteśmy pozytywnie nastawieni do spółki i uważamy, że jest ona aktualnie niedowartościowana.

Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla spółki Budimex z ceną docelową 146,0 PLN, która jest o 11,9% wyższa od aktualnego kursu na rynku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »