Reklama

DM BPS rekomenduje Graala

DM Banku BPS w raporcie z 14 kwietnia rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Graal od zalecenia "trzymaj". Cena docelowa została ustalona na 28,93 zł.

Rozpoczynamy rekomendowanie spółki GRAAL z ceną docelową 28,93 PLN, co implikuje potencjał spadkowy 1,6%. Od 2011 do 2014 grupa notowała kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży. Rok 2015 przyniósł wyhamowanie dynamiki do 8,4%, a sam 2Q'15 wygenerował tylko 2,2% wzrostu sprzedaży r/r.

Reklama

Słabnące momentum wynika w naszej ocenie z największych w gronie porównywalnych spółek przychodów dochodzących do 1 mld PLN. Sądzimy, że rozwój w oparciu o krajowy rynek nie będzie w stanie zapewnić spółce podobnych wzrostów sprzedaży r/r. Możliwość utrzymania dynamiki z lat ubiegłych widzimy w silniejszym wzroście eksportu, który od kilku lat utrzymuje się na poziomie 20-22% przychodów ogółem.

Rok 2016 przyniósł dynamiczne wzrosty cen łososia, głównego składnika kosztów wytworzenia, w związku z obniżeniem populacji łososia. Jego odbudowa przeciągnie się do 2017, co potwierdzają rosnące ceny łososia z dostawą na 3 i 4Q'16.

Dodatkowo br. jest okresem większych inwestycji niż w latach ubiegłych. Obecny poziom kursu akcji spółki 29,4 PLN, który implikuje wskaźnik EV/EBITDA'16=6,9x pokazuje, że spółka jest wyceniana z 11% premią do grupy porównawczej. Powyższe argumenty skłaniają nas do rekomendacji TRZYMAJ dla walorów spółki.

oprMZB

Dowiedz się więcej na temat: 14 kwietnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »