Reklama

Elemental Holding: Planowana akwizycja w Skandynawii

Elemental Holding - europejski lider w recyklingu metali nieżelaznych - podpisał list intencyjny w sprawie nabycia nie mniej niż 51% udziałów w spółce z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i płytek drukowanych w Skandynawii. To kolejna planowana akwizycja - spółka we wrześniu zawarła list intencyjny w sprawie nabycia spółki z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych na terenie Wielkiej Brytanii.

Warunkiem dokonania transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence, a w konsekwencji określenie przez strony warunków cenowych i struktury zakupu.

Reklama

- Elemental Holding jest jedynym w Europie konsolidatorem, który prowadzi tak dynamiczny rozwój przez przejęcia. Zależy nam na włączaniu do Grupy firm zdrowych, doświadczonych i wzmacniających nasz potencjał geograficznie, zwłaszcza w kluczowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych. Nasza obecna skala pozwala nam na współpracę z dużymi odbiorcami surowca, a poziom zaawansowania naszej technologii coraz mocniej zbliża nas do jakości i czystości odzyskiwanego materiału oferowanego przez huty. Już dziś jako jedyni w tej części Europy produkujemy czysty koncentrat pozbawiony aluminium i stali. Po zakończeniu inwestycji w Bydgoszczy w budowę linii do przetwarzania i próbkowania układów drukowanych będziemy analizować możliwości pozyskania partnera do budowy pieców do pyrolizy, czyli wejdziemy na kolejny szczebel rozwoju technologicznego - mówi Paweł Jarski, prezes Elemental Holding SA.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »