Reklama

Eurocash nie zapłacił Emperii za udziały w spółkach dystrybucyjnych

Eurocash nie zapłacił Emperii za udziały w spółkach zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzących detaliczną sieć franczyzową - poinformowała Emperia w sobotnim w komunikacie.

"Zarząd Emperia informuje, że w dniu 15 lipca 2011 roku Eurocash nie dokonał płatności ceny za udziały. Tym samym, zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, tytuł prawny do udziałów nie został przeniesiony na Eurocash" - napisano w komunikacie.

Reklama

Emperia poinformowała również, że prowadzi z Eurocashem rozmowy w celu ustalenia, czy możliwe jest wypracowanie rozwiązań mających na celu usunięcie zaistniałych między stronami rozbieżności.

Wcześniej Eurocash zaproponował Emperii utrzymanie struktury zapłaty w formie akcji i gotówki, mimo że minął termin 11 lipca, po którym zapłata miała przyjąć formę wyłącznie gotówki. Eurocash zapewniał wtedy, że jest również przygotowany na wariant zapłaty wyłącznie gotówkowej. Transakcja przeciąga się ze względu na brak decyzji Urzędu Ochrony i Konsumentów.

Na początku stycznia Emperia i Eurocash podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której Eurocash kupi od Emperii udziały w spółkach zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzące detaliczną sieć franczyzową, których wartość bazowa wynosi prawie 926 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat: Emperia Holding SA | Eurocash SA | udziały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »