FAMUR dostarczył kompleks ścianowy do kopalni "Czertinskaja-Koksowaja"
W ramach kontraktu realizowanego dla rosyjskiej spółki OOO "MMK - UGOL", FAMUR SA dostarczył kompleks ścianowy do kopalni "Czertinskaja-Koksowaja". Wartość umowy wynosi 17,5 mln euro.
Umowa z OOO "MMK - UGOL" przewiduje, że FAMUR zaopatrzy rosyjskiego klienta w obudowy zmechanizowane, kombajn, przenośnik ścianowy i podścianowy z kruszarką oraz dodatkowe urządzenia. Kompleks zmechanizowany do wydobycia węgla metodą ścianową trafił już do Rosji w lipcu br. Jeszcze w sierpniu planowane jest uruchomienie ściany wydobywczej.
- Podstawą strategii rozwoju Grupy FAMUR jest program ekspansji zagranicznej Go Global. Konsekwentnie go realizujemy, co pozwala nam na zwiększanie zaangażowania w wielu krajach świata, a także na wzrost udziału eksportu w naszych przychodach. Rosja to jeden z priorytetowych rynków dla Grupy FAMUR. Jest on bardzo wymagający pod względem niezawodności i wydajności dostarczanego sprzętu, a także zdolności serwisowych producentów. FAMUR spełnia te warunki, dzięki czemu od wielu lat nasz sprzęt znajduje uznanie rosyjskich partnerów - mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA.
- Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi i wynikającymi z niej możliwościami zabezpieczenia kontraktów eksportowych, możemy zwiększać atrakcyjność naszych produktów i usług wśród odbiorców na całym świecie. Wsparcie w zakresie finansowania projektów inwestycyjnych pozwala nam na przedstawienie jeszcze bardziej konkurencyjnej oferty kompleksowej realizacji projektów wydobywczo-energetycznych, dzięki której możemy z powodzeniem konkurować z globalnymi graczami - dodaje Mirosław Bendzera.
Kopalnia "Czertinskaja-Koksowaja" znajduje się w mieście Biełowo w obwodzie kemerowskim i razem z kopalnią "Kostromowskaja" należy do OOO "MMK - UGOL". W ubiegłym roku związane ze spółką zakłady wydobyły ok. 3,4 mln ton węgla i wytworzyły 2,8 mln ton koncentratu węglowego.
--------
FAMUR SA należy do czołówki światowych producentów maszyn i systemów stosowanych w przemyśle wydobywczym. Główne obszary działalności grupy to górnictwo podziemne, górnictwo odkrywkowe, transport i przeładunek towarów masowych oraz energetyka.
Spółka FAMUR SA od 2006 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większościowym właścicielem spółki jest TDJ SA.
---------
TDJ SA to polska, prywatna firma inwestycyjna. Obecnie największym działem inwestycyjnym jest obszar TDJ Equity, do którego należą między innymi notowane na GPW w Warszawie: FAMUR SA, Kopex SA, Zamet Industry SA i PGO SA oraz niepubliczne spółki, takie jak FPM SA czy NiUW "Glinik".
Grupa TDJ działa również aktywnie w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, poprzez TDJ Estate. Nowym polem działalności inwestycyjnej jest obszar Venture poprzez partycypację w funduszu TDJ Pitango Ventures.
TDJ dzieli się swoimi sukcesami realizując działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W jej ramach Fundacja TDJ realizuje zróżnicowane projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.
Opr. MD