Reklama

Fortuna planuje zadebiutować na GPW

Firma bukmacherska Fortuna Entertainment Group planuje 28 października zadebiutować na warszawskiej giełdzie, a wcześniej 26 października zadebiutuje na giełdzie w Pradze - wynika z informacji Fortuny na stronie internetowej.

Wcześniej spółka informowała, że oferta akcji będzie realizowana zarówno w formie oferty publicznej - skierowanej do inwestorów w Polsce, Czechach, na Słowacji - jak i oferty prywatnej (private placement) dla inwestorów instytucjonalnych w wybranych jurysdykcjach poza granicami Polski, Czech i Słowacji.

Funkcję globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu pełni UniCredit Bank AG, przy współpracy z Erste Group Bank AG, występującym w roli współmenedżera oferty.

Menedżerem oferty detalicznej w Polsce jest UniCredit CAIB Poland S.A., natomiast Centralny Dom Maklerski Pekao i Dom Maklerski Pekao wystąpią w roli autoryzowanych brokerów oferty na terytorium Polski.

Reklama

Fortuna Entertainment Group to największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa prowadząca zakłady bukmacherskie (pod względem obrotów w kolekturach). Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 roku w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

W pierwszym półroczu 2010 roku suma zakładów przyjętych przez Fortuna Entertainment Group wyniosła 192 mln euro - o 12 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego (171 mln euro). Kwota wygranych brutto grupy wyniosła 45,4 mln euro, o 10 proc. więcej niż w I półroczu 2009 roku (41,1 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach w I półroczu 2010 roku wzrosła o 4 proc. - do 11,6 mln euro wobec 11,2 mln euro w analogicznym okresie 2009 roku.

W 2009 roku Grupa Fortuna przyjęła zakłady bukmacherskie na kwotę 338 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim (322 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach wyniosła 24,9 mln euro, w porównaniu z 24,4 mln euro w 2008 roku. Zysk netto holdingu w ubiegłym roku wzrósł o 5,5 proc. - do 16,9 mln euro.

Jedynym właścicielem Fortuny jest fundusz Penta Investments.

Maksymalna cena dla inwestorów indywidualnych w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainment Group wynosi 4,5 euro. Zapisy dla inwestorów indywidualnych w Polsce, Czechach i na Słowacji potrwają od 11 do 21 października - podała Fortuna w komunikacie.

"Maksymalna wartość oferty, z uwzględnieniem opcji dodatkowego przydziału wyniesie 81,9 mln euro, co oznacza maksymalną kapitalizację spółki na poziomie 234 mln euro" - podała Fortuna w komunikacie prasowym.W ofercie spółki znajdzie się do 2 mln nowych akcji oraz do 13,83 mln istniejących akcji. Liczba akcji oferowanych może zostać zwiększona o nie więcej niż 2,37 mln akcji, jeśli popyt będzie większy niż liczba akcji oferowanych.

Pieniądze z emisji spółka chce przeznaczyć na planowane inwestycje w nowe projekty loteryjne i marketingowe, w tym uruchomienie loterii w Czechach, a sprzedaż produktów loteryjnych powinna rozpocząć się w 2011 roku.Spółka planuje 21 października ustalić cenę emisyjną akcji oraz dokonać przydziału akcji, zaś ok. 22 października opublikować cenę emisyjną. Fortuna planuje ok. 28 października zadebiutować.

Harmonogram publicznej oferty akcji spółki Fortuna Entertainment Group

11 października - publikacja ceny maksymalnej;

11-21 października - budowa księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych zapisy inwestorów indywidualnych;

21 października - publikacja ceny emisyjnej i przydział akcji;

około 27 października - debiut na praskiej giełdzie;

około 28 października - debiut na giełdzie warszawskiej.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Nieplanowane | GPW | fortuny | fortuna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »