Reklama

Futuris S.A.podwyższa prognozę wyników

Zarząd notowanej na NewConnect spółki inwestycyjnej Futuris S.A. opublikował korektę prognoz finansowych na rok 2011 r. Nowa prognoza skonsolidowanego zysku netto wynosi 800 tys. zł.

W ramach zmiany profilu działalności, Spółka sfinalizowała transakcje sprzedaży struktur produkcyjnych przeznaczonych do przetwarzania i sprzedaży produktów pochodzących z komórek macierzystych. Tym samym, spółka odeszła od dotychczasowego przedmiotu działalności związanej z biotechnologią. Realizując nową strategię, Spółka nabyła akcje dwóch funduszy typu private equity działających w branży technologii, mediów i telekomunikacji: Novian TMT S.A. oraz ITVent S.A., które weszły w skład grupy kapitałowej Futuris S.A.

Reklama

- Podwyższenie prognoz finansowych na rok 2011 ma związek z realizacją nowej strategii działalności spółki, zakładającej prowadzenie inwestycji typu private equity w sektorze szeroko pojętych nowych technologii. Widzimy już pierwsze pozytywne efekty dokonanych inwestycji, stąd znacznie wyższa od dotychczasowej prognoza zysku - powiedział Andrzej Woźniakowski, prezes zarządu Futuris S.A.

Aktualnie w portfelu Futuris S.A. znajdują się udziały takich spółek, jak Carrywater Consulting S.A., Technology Space S.A., Dobra Nasza S.A. oraz Tequila Mobile S.A.

Carrywater Consulting S.A. to firma doradcza specjalizująca się w zarządzaniu projektami

i optymalizacji procesów biznesowych w zakresie rozwiązań IT. W ciągu 15 lat działalności, spółka zrealizowała projekty dla największych polskich koncernów telekomunikacyjnych, energetycznych, medialnych oraz finansowych.

Technology Space S.A. zajmuje się dostarczaniem rozwiązań wspomagających efektywne wykorzystanie systemów informatycznych przedsiębiorstw, w celu zapewnienia wysokiej dostępności, bezpieczeństwa i niezawodności. W ofercie spółki znajdują się kompleksowe rozwiązania informatyczne oparte o systemy pamięci masowych, systemy backupu i archiwizacji danych, sieci Storage Area Network oraz systemy wysokiej dostępności. Spółka przygotowuje się do debiutu w alternatywnym systemie obrotu NewConnect.

Dobra Nasza S.A. jest notowaną na NewConnect agencją reklamową typu full service. Spółka działa w obszarze tworzenia i realizacji kampanii reklamowych, organizacji imprez społecznych, produkcji filmów reklamowych, sesji fotograficznych, castingów czy szeroko pojętym nadzorem nad postprodukcją. Dobra Nasza S.A. świadczy również usługi pośrednictwa w zakupie mediów (TV, radio, prasa, outdoor, internet) oraz doradztwo strategiczne w doborze mediów i optymalizację kosztów dotarcia do grupy docelowej.

Tequila Mobile S.A. jest producentem i wydawcą gier i aplikacji na telefony komórkowe

i urządzenia przenośne. Spółka wprowadziła nowatorski model biznesowy oparty na mikropłatnościach oraz platformę globalnej dystrybucji swoich produktów. Swoje aplikacje dystrybuuje za pośrednictwem międzynarodowej sieci partnerów - sklepów z aplikacjami, sieci społecznościowych, operatorów komórkowych oraz portali internetowych.

PEŁNE NOTOWANIA SPÓŁKI

FUTURIS S.A.

jest notowaną na NewConnect spółką inwestycyjną koncentrującą się na rynku kapitałowym w sektorze małych i średnich spółek z sektora nowych technologii, mediów i telekomunikacji (TMT). Spółka poszukuje okazji inwestycyjnych zarówno na rynku publicznym, jak i poza nim, koncentrując się na perspektywicznych spółkach znajdujących się na etapie szybkiego wzrostu. Futuris S.A. zapewnia spółkom portfelowym wsparcie w procesie zarządzania oraz unikalny na rynku kapitałowym know-how w zakresie pozyskiwania kapitału. Futuris S.A. należy do Grupy Kapitałowej SPQR S.A.

Opr. MZB

Dowiedz się więcej na temat: rok 2011

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »