Reklama

GDDKiA ma zapłacić Budimeksowi prawie 22 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zapłacić firmie Budimex 21 mln 948 tys. 408 zł z odsetkami od lutego 2009 r. za prace na przerwanej budowie obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie.

Warszawski sąd wydał w czwartek wyrok w sprawie cywilnej wytoczonej przez Budimex Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za przerwanie budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Spór dotyczył zapłaty przez Skarb Państwa na rzecz Budimeksu 43 mln zł. Budimex dowodził w sądzie, że musiał wycofać się z budowy, ponieważ GDDKiA, jako inwestor, utraciła pozwolenie na budowę drogi w wyniku sądowej decyzji.

Reklama

Sąd uznał, że Budimex wykonał 24 proc. prac, w związku z tym nie należy mu się cała kara umowna, a jedynie połowa żądanej kwoty. Wyrok nie jest prawomocny.

Przedstawiciel Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa Andrzej Dąbek powiedział, że Skarb Państwa i GDDKiA zastanowią się, czy zaskarżyć czwartkowy wyrok. "Utrzymywaliśmy, że rozwiązanie umowy nastąpiło zgodnie z zasadami ustawy o zamówieniach publicznych, a w takim przypadku odszkodowanie się nie należy" - powiedział.

Sprawdź bieżące notowania Budimeksu na stronach BIZNES INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »