Reklama

Gigantyczne zwolnienia w BPH

Bank BPH planuje zmniejszyć zatrudnienie o nie więcej niż 600 pracowników do końca XI tego roku. Obecnie w banku BPH jest zatrudnionych 6 162 pracowników.

Bank BPH planuje zmniejszyć zatrudnienie o nie więcej niż 600 pracowników do końca listopada 2012 roku. Koszty tego procesu obciążą wyniki II kwartału, jednak bank podtrzymuje, że w każdym kwartale 2012 roku osiągnie zysk - napisano we wtorkowym komunikacie.

Reklama

"(...) Zarząd Banku postanowił przystąpić do negocjacji z zakładowymi organizacjami związkowymi w celu ograniczenia zatrudnienia o nie więcej niż 600 pracowników do końca listopada 2012 roku. W opinii Zarządu Banku decyzja o racjonalizacji zatrudnienia stanowi wsparcie dla osiągnięcia zakładanych przez Bank celów biznesowych i zapewnienia jego długoterminowej zyskowności" - napisano w komunikacie.

"Koszty związane z racjonalizacją zatrudnienia zostaną oszacowane i zaksięgowane w ciężar drugiego kwartału 2012 roku. Mimo to Zarząd Banku oczekuje, że każdy kwartał roku 2012 zamknie się zyskiem" - dodano.

Bank podał, że planuje obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów do poniżej 60 proc. w 2015 roku. "Strategia Banku BPH koncentruje się na wzroście efektywności działania w oparciu o uproszczoną strukturę organizacyjną, konkurencyjną i atrakcyjną ofertę produktową, silną markę związaną z podejściem fair play oraz niskie koszty działania, co przyczyni się do obniżenia wskaźnika koszty/dochody do poziomu poniżej 60 proc. w 2015 roku" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z wcześniej przyjętą strategią Bank BPH planował zejście wskaźnika poniżej 60 proc. w 2012 roku. Pod koniec 2011 roku wskaźnik ten wynosił 68 proc.

Zatrudnienie na koniec 2011 roku

Bez urlopów macierzyńskich, wychowawczych i bezpłatnych w BPH było 6 162 etatów i było ono niższe o 708 etatów w porównaniu z końcem 2010 roku. Spadek ten wynikał w głównej mierze z przeprowadzonych procesów restrukturyzacyjnych.

Przyjętą w maju 2010 roku strategia przebudowy platformy biznesowej w roku 2011 Bank BPH ograniczył liczbę pracowników w trybie restrukturyzacji negocjowanej z zakładowymi organizacjami związkowymi. Pierwotnie przewidywano łączną redukcję zatrudnienia na poziomie nie większym niż 1 472 pracowników w okresie od czerwca 2010 do 31 grudnia 2011 roku, z czego ostatecznie restrukturyzacją objęto 1 029 pracowników, w tym 701 w 2010 roku.

_ _ _ _ _ _

Strategia Banku BPH koncentruje się na wzroście efektywności działania w oparciu o uproszczoną strukturę organizacyjną, konkurencyjną i atrakcyjną ofertę produktową, silną markę związaną z podejściem fair play oraz niskie koszty działania, co przyczyni się do obniżenia wskaźnika koszty/dochody do poziomu poniżej 60 proc. w 2015 roku.

Komentarz DM Banku BPS Jest to kolejny program zwolnień grupowych w banku. Bank BPH jest aktualnie jednym z najtańszych banków na GPW oceniając po P/BV (cenie do wartości księgowej), przy czym niska wycena jest konsekwencją niskiej rentowności kapitałów własnych (ROE). Pomimo, niskiej wyceny jest ona godziwa wg modelu ROE-P/BV dla polskich banków.

(S. Kozłowski)

Dowiedz się więcej na temat: zwolniony | Bank BPH

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »