Reklama

Grajewo liczy na zamknięcie projektu w Rosji

Grajewo liczy, że uda się zamknąć finansowanie projektu w Rosji, jednak gdyby sentyment rynkowy nadal się pogarszał, to planowana przez spółkę emisja akcji stanęłaby pod znakiem zapytania. Wówczas wznowienie projektu mogłoby się przesunąć o kilka miesięcy - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej członek zarządu Grajewa Rafał Karcz.

"Dostawcy prac budowlano-montażowych zostali wyselekcjonowani, uzgodnione zostały warunki kredytowania. Prowadzimy zaawansowane prace przygotowawcze do wznowienia prac. Wszystko zależy jednak od tego, czy będziemy w stanie zabezpieczyć wszystkie środki na ten projekt. Konieczne są decyzje instytucji odnośnie jego finansowania oraz zapewnienie wkładu własnego" - powiedział Karcz. "Jedna z dróg pozyskania środków własnych to emisja akcji.

Reklama

Gdyby nie udało się złożyć finansowania w obecnych warunkach rynkowych, istnieje ryzyko przesunięcia projektu o kilka miesięcy" - dodał. Grajewo planuje emisję akcji o wartości do 30 mln euro, ale nie jest wykluczone, że może to być kwota niższa. Karcz poinformował, że spółka spotyka się regularnie z inwestorami i płynące od nich sygnały są pozytywne. "Uplasowanie emisji jest możliwe, jest tylko ryzyko ogólnego sentymentu na rynku" - powiedział. Docelowe moce produkcyjne zakładu MDF, który ma zostać wybudowany w Rosji, to 450 tys. metrów sześciennych rocznie. Wartość projektu to kilkaset milionów złotych.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja? | Rosja | projektu | Rosji | członek zarządu | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »