GTC liczy na sprzedaż Galerii Kazimierz w '13; rozważa różne opcje dla Galerii Jurajskiej

- GTC oczekuje, że zamknie transakcję sprzedaży krakowskiej Galerii Kazimierz w tym roku. Spółka rozważa różne scenariusze dla Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Jej sprzedaż nie jest jeszcze przesądzona. Deweloper chce podjąć decyzję do końca stycznia - poinformował Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.

- Jeśli chodzi o Galerię Kazimierz, to jest duża szansa na zamknięcie transakcji sprzedaży do końca tego roku. Ta kwestia powinna wyjaśnić się na dniach - powiedział dziennikarzom Wachowicz.

- W przypadku Galerii Jurajskiej rozważamy różne opcje. Ten proces na pewno przejdzie na przyszły rok. Do końca stycznia powinniśmy podjąć decyzję, co dalej w tej kwestii będziemy robić - dodał.

Na pytanie, czy spółka rozważa odstąpienie od zamiaru sprzedaży tego obiektu, Wachowicz odpowiedział: - Jest to jedna z rozważanych opcji. Zastanawiamy się, jak ten obiekt może wpisać się w nasza strategię.

Reklama

GTC informowało na początku czerwca, że otrzymało ofertę na Galerię Jurajską w Częstochowie. Z kolei na początku października deweloper podał, że podpisał z Nellia przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce GTC Galeria Kazimierz za około 90 mln euro (378,95 mln zł).

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że sprzedaż Galerii Kazimierz może wygenerować dla spółki ok. 50 mln euro, a kolejne 45-50 mln euro powinna przynieść sprzedaż Galerii Jurajskiej.

- - - - -

- GTC oczekuje, że pozwolenie na budowę galerii na Białołęce otrzyma w połowie 2014 r., a w III lub IV kwartale 2014 r. zostanie wydane pozwolenie na budowę galerii na Wilanowie - poinformował Jacek Wachowicz.

- Na tę chwile możemy śmiało mówić o 2014 r., jako terminie uzyskania pozwoleń na budowę obu galerii. Spodziewamy się, że w pierwszej kolejności będzie to galeria na Białołęce, prawdopodobnie w połowie przyszłego roku. Natomiast w III lub IV kwartale oczekujemy pozwolenia dla obiektu na Wilanowie - powiedział dziennikarzom Wachowicz.

- W obu przypadkach cykl budowlany będzie trwał około 20 miesięcy. Galeria na Białołęce powinna być gotowa na początku 2016 r., a galeria na Wilanowie w okresie świątecznym 2016 r. Taki jest nasz harmonogram, natomiast należy pamiętać, że wiele zależy od tempa procesów administracyjnych, które nie są zależne od GTC - dodał.

Wachowicz przyznał, że spółka nie złożyła jeszcze wniosków o pozwolenia na budowę wspomnianych projektów.

- W przypadku galerii na Białołęce zostało nam jeszcze do wykupienia kilka działek. Trwają jeszcze procedury administracyjne w tym zakresie. Jesteśmy przygotowani na wykupienie tych gruntów i myślę, że nastąpi to na początku przyszłego roku - powiedział członek zarządu GTC.

Na pytanie o koszt i powierzchnię wspomnianych działek, odpowiedział: - Trudno na razie podać koszt. Wykup każdej z działek poprzedzi indywidualna wycena. Powierzchnia nie jest znaczna, to jest rząd 5-7 proc. planowanej całkowitej powierzchni obiektu.

- W przypadku projektu na Wilanowie trwa jeszcze postępowanie środowiskowe - dodał.

Wachowicz dodał, że spółka rozpoczęła już procedurę wyboru generalnego wykonawcy dla inwestycji na Białołęce.

Członek zarządu GTC przypomniał, że w centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce znajdzie się ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się z kolei ok. 76,5 tys. m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto, a w pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto.

Dodał, że koszt realizacji każdego z projektów szacowany jest na ok. 170 mln euro.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

PAP
Dowiedz się więcej na temat: galerie | Kazimierz | Wachowicz | członek zarządu | opcje | galeria | spółka | sprzedaż | GTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »