IPO: Allegro zwiększyło ofertę do historycznego rekordu

IPO: Jak poinformowało Allegro zwiększyło pulę akcji w ofercie publicznej o 30,8 mln sztuk, czyli o 14,3 proc., do 246,8 mln akcji (łącznie z akcjami z puli stabilizacyjnej) - poinformowało w aneksie do prospektu emisyjnego. Będzie to obecnie największa oferta na GPW o wartości przekraczającej 10 mld zł bijąc ofertę akcji PZU, która w 2010 miała wartość ponad 8 mld zł.

Rozpoczęta we wtorek oferta publiczna Allegro obejmowała początkowo łącznie 216 mln akcji (w tym do 15 proc. akcji, które trafią do Morgan Stanley jako opcja stabilizująca kurs po debiucie spółki na giełdzie).

Obecnie po podniesieniu oferty łączna liczba oferowanych akcji wynosi 246.857.43, razem z opcją stabilizacyjną.

W piątek po południu źródło rynkowe informowało PAP Biznes, że książka popytu na akcje Allegro jest pokryta 10-krotnie przy cenie maksymalnej 43 zł.

Według rozmówcy PAP Biznes, cena emisyjna i sprzedaży akcji może w tej sytuacji wynieść 43 zł za sztukę. Ostateczna decyzja zapadnie po zakończeniu book-buildingu.

Reklama

Book building odbywa się od 22 do 28 września. Cena emisyjna i sprzedaży ma być podana do publicznej wiadomości 29 września. Zapisy w transzy detalicznej potrwają od 23 do 28 września.  Allegro oczekuje debiutu na GPW około 12 października.

Przedział cenowy akcji Allegro został wcześniej ustalony na 35-43 zł. Już w pierwszych godzinach składania ofert w book buildingu książka popytu była pokryta w całości przy cenie 43 zł.

Spółka informowała wcześniej, że wszyscy pracownicy grupy, którzy będą zatrudnieni w dniu wejścia spółki na giełdę i którzy nie posiadają akcji objętych w ramach historycznych uzgodnień inwestycyjnych, otrzymają jednorazową premię w formie akcji o wartości 10 tys. zł na pracownika, do której uprawnienia nabędą po 360 dniach od daty wejścia na giełdę.

Spółka szacuje, że łączna wysokość jej wydatków związanych z ofertą wynosić będzie nie więcej niż ok. 125 mln zł, w tym zawierać się będą prowizje lub wynagrodzenie banków, szacunkowe koszty doradców oraz inne opłaty dodatkowe, a także wydatki niegotówkowe w kwocie 25,5 mln zł (związane z przydziałem akcji pracownikom grupy). Allegro zatrudnia ponad 2.400 osób.

Grupa prowadzi największą platformę handlową w Polsce, jaką jest Allegro. pl, oraz porównywarkę cenową w Polsce - ceneo.pl

Platforma e-commerce Grupy dysponuje bazą użytkowników obejmującą około 12,3 mln aktywnych kupujących, którzy mają dostęp do oferty około 117 tys. firm, dzięki czemu na platformie swojej zawierane są średnio 32 mln transakcji miesięcznie.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Allegro | IPO | e-handel | Internet / E-Commerce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »