Reklama

KGHM chce eksploatować nowe złoża rudy miedzi w Polsce

KGHM Polska Miedź S.A. zamierza eksploatować nowe złoża rudy miedzi, które znajdują się w województwie lubuskim. Zdaniem prezesa KGHM Herberta Wirtha w złożach tych jest przynajmniej miliard ton rudy miedzi.

Podczas poniedziałkowej konferencji "Odpowiedzialni za wspólną przyszłość", zorganizowanej przez władze KGHM dla samorządowców z województwa lubuskiego i terenów zagłębia miedziowego, wójtowie i burmistrzowie byli przekonywani, że ich współpraca z koncernem będzie opłacalna nie tylko dla firmy, ale także dla regionu.

Reklama

- Patrząc dzisiaj, jak nasza firma ma się rozwijać, to geograficznie Lubuskie jest nam najbliższe. KGHM jest nakierowany na współpracę z samorządami i zabezpieczenie potrzeb społecznych. Musimy patrzeć w przyszłość z optymizmem, ale musimy być przygotowani na niespodzianki - powiedział do samorządowców Wirth.

Jego zdaniem, zagospodarowanie złoża rudy miedzi w Lubuskiem i rozpoczęcie wydobycia przez KGHM może nastąpić za kilka lat, ale żeby było to możliwe, niezbędna jest współpraca koncernu z samorządami. - Samorządy są właścicielami terenów, na których firma może rozwijać swoją działalność. Tworzą tam plany przestrzennego zagospodarowania. Czy dacie nam szansę na zaistnienie na waszym terenie i realizację planów z myślą o działalności KGHM w długiej perspektywie? - pytał Wirth samorządowców w Lubinie. - Apeluję o pozytywne nastawienie do KGHM na obszarach, gdzie jesteście gospodarzami - dodał.

Wiceprezes zarządu KGHM Dorota Włoch zapewniała, że koncern będzie realizował swoje plany po konsultacjach społecznych, które prowadzi już w Lubuskiem oraz we współpracy z samorządami.

- Naszym zadaniem jest dążenie, by rozwój KGHM był jak najbardziej przewidywalny i tworzył warunki dla rozkwitu społecznego regionu, przy jednoczesnym zachowaniu jego walorów środowiskowych. Chcemy zachować równowagę pomiędzy potrzebami przedsiębiorstwa a oczekiwaniami społecznymi i koniecznością ochrony środowiska - mówiła Włoch.

Starosta powiatu głogowskiego Rafael Rokaszewicz namawiał samorządowców z woj. lubuskiego do tworzenia przyjaznego klimatu dla nowych inwestycji Polskiej Miedzi. - Korzyści związane z przemysłem rodzą też uciążliwości, ale wspólnie możemy je minimalizować - ocenił.

Dowiedz się więcej na temat: miedź | w polsce | KGHM Polska Miedź SA | Joanna Lazer | lubuskie | nowym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »