Reklama

​Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Energi

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie Energi przez PKN Orlen - poinformował we wtorek płocki koncern. Jak podkreślił Orlen w komunikacie, zgoda KE jest "bezwarunkowa".

Orlen podał jednocześnie, że w związku z wtorkową decyzją KE ws. zgody na koncentrację, spełnił się warunek prawny, pod którym koncern ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Energi. W ubiegłym tygodniu zarząd Orlenu podjął decyzję o wydłużeniu do 22 kwietnia br. terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez Energę.

Reklama

W grudniu zeszłego roku Orlen wezwał do sprzedaży wszystkich 414 067 114 akcji Energi, po 7 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu PKN Orlen na akcje Energi trwają od 31 stycznia.

Wykres kursu Energii online (g. 9-17):

ENERGA

7,8800 0,0300 0,38% akt.: 26.05.2020 17:51
  • Otwarcie 7,8900
  • Max 7,8950
  • Min 7,8000
  • Kurs odniesienia 7,8500
  • Suma wolumenu 354 668
  • Suma obrotów 2 778 271,4950
  • Widełki dolne 7,1050
  • Widełki górne 8,6750
Zobacz również: BEDZIN CEZ ENEA

Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem

Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez Orlen - dowiedziała się w poniedziałek PAP ze źródła w tej instytucji. Bruksela ma wydać decyzję jeszcze w tym tygodniu.

Komisja ma obawy, że połączenie dwóch spółek, które jako jedyne zajmują się w Polsce rafinerią ropy naftowej, może m.in. zaszkodzić konkurencji na rynkach hurtowej i detalicznej sprzedaży paliwa. 

KLIKNIJ I SPRAWDŹ NOTOWANIA AKCJI NA RYNKU GŁÓWNYM GPW

- Taka decyzja może być w obecnych okolicznościach nawet korzystana dla Orlenu - powiedział rozmówca, sugerując, że gigant może chcieć wycofać się z planowanej transakcji przez kryzys.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Na poczatku marca KE poinformowała, że wydłużyła do 30 czerwca 2020 roku, termin na rozpatrzenie wniosku PKN Orlen w sprawie planowanego połączenia z Grupą Lotos.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Orlen podkreśla, że transakcja przejęcia kapitałowego Lotosu wpisuje się w trend budowy skonsolidowanych i multienergetycznych koncernów w Europie i na świecie. "Celem transakcji jest stworzenie silnego podmiotu o międzynarodowym potencjale, skutecznie konkurującego na wszystkich rynkach".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL