Reklama

​Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Energi

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie Energi przez PKN Orlen - poinformował we wtorek płocki koncern. Jak podkreślił Orlen w komunikacie, zgoda KE jest "bezwarunkowa".

Orlen podał jednocześnie, że w związku z wtorkową decyzją KE ws. zgody na koncentrację, spełnił się warunek prawny, pod którym koncern ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Energi. W ubiegłym tygodniu zarząd Orlenu podjął decyzję o wydłużeniu do 22 kwietnia br. terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez Energę.

Reklama

W grudniu zeszłego roku Orlen wezwał do sprzedaży wszystkich 414 067 114 akcji Energi, po 7 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu PKN Orlen na akcje Energi trwają od 31 stycznia.

Wykres kursu Energii online (g. 9-17):

ENERGA

8,2850 0,0000 0,00% akt.: 30.09.2020, 11:57
  • Otwarcie 8,2850
  • Max 8,3000
  • Min 8,2850
  • Kurs odniesienia 8,2850
  • Suma wolumenu 66 654
  • Suma obrotów 552 496,9850
  • Widełki dolne 7,4600
  • Widełki górne 9,1100
Zobacz również: BEDZIN CEZ ENEA

Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem

Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez Orlen - dowiedziała się w poniedziałek PAP ze źródła w tej instytucji. Bruksela ma wydać decyzję jeszcze w tym tygodniu.

Komisja ma obawy, że połączenie dwóch spółek, które jako jedyne zajmują się w Polsce rafinerią ropy naftowej, może m.in. zaszkodzić konkurencji na rynkach hurtowej i detalicznej sprzedaży paliwa. 

KLIKNIJ I SPRAWDŹ NOTOWANIA AKCJI NA RYNKU GŁÓWNYM GPW

- Taka decyzja może być w obecnych okolicznościach nawet korzystana dla Orlenu - powiedział rozmówca, sugerując, że gigant może chcieć wycofać się z planowanej transakcji przez kryzys.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Na poczatku marca KE poinformowała, że wydłużyła do 30 czerwca 2020 roku, termin na rozpatrzenie wniosku PKN Orlen w sprawie planowanego połączenia z Grupą Lotos.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Orlen podkreśla, że transakcja przejęcia kapitałowego Lotosu wpisuje się w trend budowy skonsolidowanych i multienergetycznych koncernów w Europie i na świecie. "Celem transakcji jest stworzenie silnego podmiotu o międzynarodowym potencjale, skutecznie konkurującego na wszystkich rynkach".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »