Reklama

Kurs PDA Elemental Holdingu spadł w debiucie na GPW

Kurs PDA Elemental Holdingu na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW spadł o 9,63 proc. do 2,47 zł, a kurs akcji spółki wzrósł o 1,48 proc. do 2,74 zł.

W ramach oferty publicznej spółka zaoferowała inwestorom 24,5 mln akcji serii M nowej emisji. W transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 4,9 mln akcji, a w transzy inwestorów instytucjonalnych 19,6 mln akcji. Cena emisyjna wynosiła 2,5 zł. Wartość oferty wyniosła 61,25 mln zł.

Reklama

Środki z oferty zostaną przeznaczone głównie na rozwój, w tym inwestycje w linie do recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i akwizycje oraz na spłatę części zadłużenia.

Oferującym akcje był Dom Maklerski mBanku.

Elemental Holding specjalizuje się w zarządzaniu podmiotami z branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi.

Strategicznym celem rozwoju grupy w latach 2013-2015 jest umocnienie pozycji jako jednego z największych podmiotów funkcjonujących na rynku hurtowego obrotu metalami nieżelaznymi oraz gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Do 2015 roku Elemental Holding zamierza osiągnąć wzrost przychodów ze sprzedaży do poziomu nie niższego niż 1,35 mld zł oraz wzrost rentowności EBITDA do poziomu 4 proc.

Prognoza spółki na 2013 rok zakłada, że jej skonsolidowane przychody będą na poziomie 860 mln zł oraz zysk netto na poziomie 24,31 mln zł.

Po trzech kwartałach 2013 roku spółka miała 619,35 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 19,73 mln zł zysku netto.

Spółka od lipca 2012 roku była notowana na rynku NewConnect. Oferta publiczna była przeprowadzona w związku z przeniesieniem się spółki na główny rynek GPW.

Dowiedz się więcej na temat: IPO | debiut giełdowy | spadł | Elemental Holding S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »