Reklama

Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring

W wyniku zakończonego sukcesem wezwania na sprzedaż akcji Magellan S.A., ogłoszonego przez Banca Farmafactoring (BFF), spółka została częścią włoskiej grupy bankowej BFF. Obie spółki liczą na efekt synergii i dalszą, bardzo dynamiczną ekspansję na rynku szpitalnym i samorządowym. Na początku stycznia włoski inwestor ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana. Ostatecznie, na początku czerwca, skupił ponad 97 proc. akcji.

- Transakcja z nową grupą bankową na polskim rynku - Banca Farmafactoring (BFF) - jest konsekwencją wyboru opcji strategicznej dla spółki Magellan i jestem dumny, że mogliśmy taką transakcję zrealizować - powiedział prezes Magellan Krzysztof Kawalec. W jego przekonaniu przed Magellanem otwiera się nowy, ale "również bardzo ciekawy i dynamiczny rozdział".

- Firma Magellan przypomina naszą - podkreślił Massimiliano Belingheri, prezes Banca Farmafactoring. Podczas prezentacji przekonywał, że w wyniku współdziałania obu firm skala synergii może okazać się niezwykle korzystna ekonomicznie i organizacyjnie. Synergia w zakresie struktury i dostępności finansowania, w tym obniżenia kosztów finansowania działalności poprzez wykorzystanie płynności i licencji bankowej BFF pozwoli zwiększyć skalę biznesu.

Reklama

Podobne obszary i sposób działania obu spółek pozwolą natomiast ujednolicić ofertę produktową oraz lepiej skoordynować ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Massimiliano Belingheri zwrócił uwagę, że obie firmy zostały zbudowane przez małe zespoły pracowników, a potem udanie rozwijały aktywną działalność na rynkach krajowych i zagranicznych, zdobywając wiodącą pozycję w atrakcyjnej niszy rynkowej.

Prezes Banca Farmafactoring jest przekonany, że "rozwój ekonomiczny Polski oraz wzrost inwestycji w sektorze publicznym zapewni pozytywne tło dla inwestycji w spółkę Magellan".

Krzysztof Kawalec wyraził nadzieję, że partnerzy z Banca Farmafactoring będą wspierać rozwój spółki tak, jak dotychczasowi właściciele.

- Wierzymy, że pozwolimy Magellanowi rozwijać się szybciej i działać jeszcze lepiej. Będziemy zarząd, jak i cały zespół aktywnie wspierać - powiedział Belingheri.

Spółka Magellan będzie odpowiadać za rozwój działalności Grupy BFF w Europie Centralnej i Wschodniej.

Grupa Magellan

Grupa Magellan dostarcza zindywidualizowane usługi finansowe, które umożliwiają optymalne i efektywne zarządzanie finansami przez podmioty działające na rynku medycznym i jednostek samorządów terytorialnych. Przez ponad 18 lat działalności udzieliła 9,1 mld zł finansowania. Aktywnie współpracuje z ponad 500 podmiotami na rynku medycznym. Magellan S.A. prowadzi również działalność na terenie Czech i Słowacji oraz w Hiszpanii. W czerwcu 2010 założona została spółka zależna MEDFinance S.A., która zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Magellan S.A. jest notowany na GPW od 2007 r.

Grupa Banca Farmafactoring

Grupa BFF to niezależny włoski bank, specjalizujący się w obszarze zarządzania wierzytelnościami i faktoringu należności na rynku opieki medycznej i sektora samorządowego w Europie Południowej (Włochy, Hiszpania, Portugalia). W 2015 roku Grupa BFF zarządzała wierzytelnościami o łącznej wartości 6,286 mln EUR i osiągnęła zysk brutto w wysokości 96.3 mln euro. Bank BFF został założony w 1985 w Mediolanie, a obecnie ma swoje biura w Rzymie, Madrycie i Barcelonie.

Sprawdź bieżące notowania Magellana na stronach BIZNES INTERIA.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »