Master Pharm rośnie kolejny kwartał z rzędu

Producent suplementów diety przedstawił raport po III kw. br., wykazując narastająco 41 mln zł skonsolidowanych przychodów (+26 proc. rdr) i 3,8 mln zł zysku netto (-18 proc.).

Producent suplementów diety przedstawił raport po III kw. br., wykazując narastająco 41 mln zł skonsolidowanych przychodów (+26 proc. rdr) i 3,8 mln zł zysku netto (-18 proc.).

Rekordowy poziom zamówień

Na wzrost skonsolidowanych przychodów złożyła się w dużej mierze wysoka jednostkowa sprzedaż Master Pharm SA, będąca wynikiem zwiększenia portfela zamówień, obsługi rekordowej liczby klientów, a także wzrostu sprzedaży do największego odbiorcy. W analizowanym okresie spółka obsługiwała 44 klientów produkcji kontraktowej (+19 proc. rdr).

Wzrost sprzedaży marki własnej

Istotną poprawę wykazał wchodzący w skład grupy podmiot Avet Pharma, zajmujący się sprzedażą suplementów pod marką własną. Po trzech kwartałach spółka wygenerowała 11,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 16 proc. rdr. W analizowanym okresie Avet Pharma wprowadziła 6 nowych suplementów, w tym Biotynę Forte, która ze sprzedażą 1,8 mln zł została najlepiej sprzedającym się produktem w portfolio Avet Pahrmy, obejmującym dziś 51 suplementów. Inny produkt spółki - Młody Jęczmień Forte SLIM - otrzymał nagrodę Dobra Marka 2017 w plebiscycie Biznes Trendy Rzeczpospolitej.

Reklama

Wyniki pod wpływem kosztów rozwoju

W pierwszych trzech kwartałach zysk netto grupy był niższy o 18 proc. rdr, na co wpłynęły przede wszystkim koszty związane inwestycjami w zaplecze produkcyjne oraz zużyciem surowców i materiałów pod bieżące produkcje. Jak wyjaśnia zarząd, spodziewana jest stopniowa poprawa efektywności sprzedaży.

- Na wyniki grupy duży wpływ miały koszty związane z inwestycjami w obiekty produkcyjne oraz z zatrudnieniem nowych pracowników. Koszty te uważamy za przejściowe i niezbędne dla dalszego rozwoju grupy. Rosnące przychody potwierdzają, że dzięki rozbudowie mocy produkcyjnych jesteśmy w stanie obsłużyć większą liczbę klientów i zleceń. Jeżeli chodzi o przyszłe kwartały, spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży, przy stopniowej poprawie pozycji wynikowych - stwierdził Jacek Franasik, prezes Master Pharm SA.

Dalszy wzrost sprzedaży i potencjalne przejęcia

Wśród planów na najbliższe kwartały spółka wymienia dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży, związany zarówno z rosnącą skalą zamówień produkcji kontraktowe, jak i sprzedaży produktów marki własnej. Kontynuowane będą również inwestycje w zaplecze produkcyjne zakładów produkcyjnych Master Pharm w Łodzi oraz spółki Grokam w Mielcu. Zarząd kontynuuje też działania zmierzające do akwizycji przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej, w celu poszerzenia zdolności wytwórczych grupy o produkty lecznicze OTC lub określone portfolio marek suplementowych lub farmaceutycznych.

Opr. MD

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »