Reklama

Millennium DM obniża rekomendację Pekao

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 8 listopada, obniżyli rekomendację Pekao do "redukuj" z "neutralnie". Jednocześnie podnieśli cenę docelową jednej akcji banku do 180,5 zł ze 167,1 zł.

Rekomendację wydano przy kursie spółki na poziomie 194 zł, a w czwartek ok. godz. 15.36 wynosił on 185 zł.

Reklama

"W wynikach za III kwartał widać presję na rezerwy, które w ostatnich kwartałach były niższe niż u konkurencji. Jako że Pekao utrzymuje, iż priorytetem dla banku jest bezpieczeństwo portfela, sądzimy, że w kolejnych okresach poprawa rezultatów może częściowo posłużyć do odbudowy poziomu rezerw tak, aby Pekao ponownie znalazł się wśród banków o największych wskaźnikach pokrycia NPL. Nawet gdyby tak się nie stało, linia ta w niewielkim stopniu pomoże wynikom w 2014 roku (odmiennie niż w części innych banków)" - napisali analitycy w raporcie.

"Biorąc pod uwagę naszą wycenę akcji banku (180,5 zł), przewartościowanie banku w stosunku do konkurentów oraz możliwą zmianę preferencji inwestorów i zwrócenie większej uwagi na banki o wyższej becie, które w warunkach poprawy koniunktury notują wyższą poprawę rezultatów, obniżamy rekomendację na walory Pekao do +redukuj+" - dodali.

Dowiedz się więcej na temat: ze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »