Reklama

Millennium DM podnosi wycenę Pekao

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 sierpnia, podwyższyli cenę docelową jednej akcji banku Pekao do 167,1 zł ze 152,1 zł wcześniej. Utrzymali jednocześnie rekomendację "neutralnie".

Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 167,5 zł, a w poniedziałek ok. godz. 13.18 wynosił on 174,30 zł. po 1,34-proc. wzroście.

"Obecnie Pekao jest notowany przy wskaźniku P/E na lata 2013/14 na poziomie 15,4 i 15,1 przy średniej 16,9 i 15,3 - spółka jest kwotowana z niewielkim dyskontem w stosunku do konkurentów, które nie jest uzasadnione. Warto zauważyć, że taka sytuacja jest raczej rzadka w przypadku Pekao, które zazwyczaj jest notowane z premią do innych banków, co jest zasługą regularnie płaconych stosunkowo wysokich dywidend oraz większą niż w przypadku mniejszych konkurentów odpornością wyników na wahania koniunktury" - napisali analitycy Millennium DM.

Reklama

"Mając na względzie naszą wycenę akcji Pekao (167,1 zł) utrzymujemy jednak rekomendację neutralnie na walory spółki. Oczekujemy jednocześnie, że w ciągu kilku najbliższych tygodni walory spółki mogą się zachowywać nieznacznie lepiej niż inne banki" - dodali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »