Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall w pierwszej lidze niemieckiej giełdy

Niemiecki producent broni, koncern Rheinmetall, znalazł się wśród 40 najsilniejszych na frankfurckiej giełdzie spółek. Koncern zbrojeniowy produkuje m.in. części do czołgów Leopard.

Producent broni z Duesseldorfu, firma Rheinmetall, trafił w poniedziałek (20.03.2023) do niemieckiego indeksu akcji DAX. Firma Rheinmetall zastąpiła tym samym w składzie indeksu specjalistę od dializ, firmę Fresenius Medical Care.

Rheinmetall skorzystał na wojnie w Ukrainie: sprzedaż, którą koncern odnotował w 2022 roku była rekordowa i wyniosła ok. 6,4 mld euro. Cena akcji Rheinmetall wzrosła prawie dwukrotnie od rozpoczęcia wojny. Wartość giełdowa Rheinmetall wynosi obecnie około 10,4 mld euro.

Reklama

Dalszy wzrost zysków spodziewany

Firma z zachodnich Niemiec spodziewa się również "dalszego silnego wzrostu sprzedaży i zysków" w bieżącym roku. "W zmienionej sytuacji w zakresie polityki bezpieczeństwa, koncern widzi się w obiecującej pozycji do odegrania ważnej roli w spodziewanym wzroście zdolności obronnych w Niemczech i krajach partnerskich dzięki produktom z zakresu technologii bezpieczeństwa" - wyjaśnia Rheinmetall.

Rheinmetall - który produkuje części czołgów Leopard, które Berlin niedawno zgodził się wysłać na Ukrainę - odnotował w zeszłym roku rekordowe wyniki.

Producent broni zatrudnia na całym świecie około 25 000 osób - ok. 1100 więcej niż w poprzednim roku. Zarządzający koncernem Armin Papperger spodziewa się, że w tym roku kolejne 3 tys. osób zasili Rheinmetall.

DAX (Deutscher Aktienindex) jest niemieckim indeksem giełdowym największych pod względem udziału w kapitalizacji i obrotach spółek na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. Składa się on z 40 spółek, z których zdecydowaną większość stanowią światowi liderzy w swoich branżach, np. Siemens, Allianz, Bayer, SAP czy Volkswagen.

(AFP, DPA/gwo), Redakcja Polska Deutsche Welle

Biznes INTERIA na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Zobacz również:

Deutsche Welle
Dowiedz się więcej na temat: giełda papierów wartościowych | Rheinmetall

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »