Reklama

Niewielkie zmiany na Wall Street

Większość indeksów na giełdach w USA zyskiwało lekko w czwartek po lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy. Stracił jedynie, ale nieznacznie, indeks Dow Jones.

Większość indeksów na giełdach w USA zyskiwało lekko w czwartek po lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy. Stracił jedynie, ale nieznacznie, indeks Dow Jones.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,02 proc. do 11 370,06 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,29 proc. i wyniósł 2 616,67 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,38 proc. i wyniósł na koniec dnia 1 233 pkt.

Departament Pracy poinformował, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 17 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 438 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 425 tys. wobec 438 tys. po korekcie tydzień wcześniej.

Reklama

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 191 tys. i wyniosła 4,086 mln w tygodniu, który skończył się 27 listopada. Analitycy spodziewali się 4,237 mln osób.

Z kolei Departament Handlu podał, że zapasy amerykańskich hurtowników w październiku wzrosły o 1,9 proc., w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosły o 2,1 proc. po korekcie. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów o 0,8 proc.

Optymizm na rynku wspierały w czwartek również najnowsze dane z japońskiej gospodarki, gdzie Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kw. 2010 r. o 4,5 proc. rdr, po wzroście w II kw. o 3,9 proc. Wstępnie szacowano wzrost PKB w III kw. rdr na 4,1 proc.

W ujęciu nominalnym gospodarka urosła w tym okresie o 2,6 proc. To jednak mniej niż szacowane wstępnie 2,9 proc.

Kdk japoński PKB wzrósł w III kw. o 1,1 proc., po wzroście w II kw. o 0,9 proc. Tu wstępnie oczekiwano wzrostu PKB o 1,0 proc.

Z brakiem większej reakcji inwestorów spotkała się natomiast decyzja agencji Fitch o obniżeniu ratingu kredytowego dla Irlandii do BBB+ z A+. Perspektywa dla ratingu jest stabilna.

Na wartości zyskiwały banki, po tym jak analitycy Barclays podwyższyli dla kilku z nich swoje rekomendacje.

W ciągu dnia lekko rosły akcje Forda, gdyż analitycy Bank of America podwyższyli dla nich cenę docelową.

Bank of America podwyższył też rekomendacje dla producentów opon, w tym dla Goodyeara oraz Cooper Tire & Rubber.

Ponad 10 proc. rosły akcje Cieny, gdyż spółka ta przedstawiła pozytywne prognozy wyników na pierwszy kwartał.

Ponad 15 proc. zyskiwały papiery Arbitron Inc. po podniesieniu dla nich rekomendacji do "przeważaj" przez JP Morgan Chase.

Blisko 10 proc. zwyżkowały akcje Dean Foods po zapowiedzi emisji obligacji.

Po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych kilka procent rosły akcje Diamond Foods Inc.

Prawie 2 proc. zniżkowały akcje koncernu DuPont po zapowiedzi, że w przyszłym roku zysk brutto tej spółki na akcję wyniesie między 3,30 a 3,60 dolarów. Analitycy spodziewają się zysku brutto DuPonta na poziomie 3,46 dolarów na akcję.

Prawie 50 proc. zyskały w swoim debiucie na nowojorskiej giełdzie akcje SemiLED Corp. To tajwańska spółka zajmująca się produkcją chipów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »