Stanowisko wiceprezesa zarządu ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź było nieobsadzone od 11 października. Wówczas rada nadzorcza KGHM odwołała prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka. Nowym prezesem miedziowej spółki został na początku listopada Tomasz Zdzikot.
W czwartek zarząd KGHM Polska Miedź poinformował w komunikacie, że rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 10 grudnia 2022 r. Mirosława Kidonia do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A. XI kadencji.
Kidoń to dotychczasowy dyrektor zarządzający należącej do KGHM chilijskiej kopalni miedzi Sierra Gorda.










