Reklama

NWZ JSW ws. przekazania kopalni Krupiński do SRK 29 listopada

29 listopada odbędzie się NWZA Jastrzębskiej Spółki Węglowej w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Proces nieodpłatnego zbycia KWK Krupiński na rzecz SRK jest prowadzony w związku z programem restrukturyzacji grupy JSW na lata 2016-25 i umową restrukturyzacyjną zawartą przez JSW z obligatariuszami.

Reklama

Z analiz przeprowadzonych przez Jastrzębską Spółkę Węglową wynika, że nie ma możliwości uzyskania przez KWK Krupiński dodatnich wyników w przyszłości, nawet przy założeniu stopniowego wzrostu cen węgla.

Z danych JSW wynika, że w ciągu minionych 10 lat straty kopalni Krupiński sięgnęły blisko 1 mld zł, a żaden z trzech wypracowanych scenariuszy dalszego działania kopalni nie gwarantuje jej rentowności. Teraz, po trzech kwartałach br., kopalnia traci na każdej tonie węgla ok. 70 zł; w ubiegłym roku strata wynosiła ponad 90 zł na tonie.

Przeniesieniu kopalni do SRK przeciwne są związki zawodowe JSW.

Dowiedz się więcej na temat: Krupińska | SRK | 'Krupiński'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »