Reklama

PGE z umową kredytową na 2 mld zł. Pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Program kablowania linii średniego napięcia, przyłączanie nowych odbiorców oraz instalacja liczników zdalnego odczytu - m.in. na takie działania będzie przeznaczony kredyt, który Polska Grupa Energetyczna (PGE) otrzyma od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Umowa opiewa na 2 mld zł.

PGE zawarła umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na 2 mld zł - poinformowała w piątek spółka. Kredyt przeznaczony będzie na realizację projektów w segmencie dystrybucji m. in. na liczniki zdalnego odczytu.

PGE będzie inwestować w linie średniego napięcia

Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że "kredyt przeznaczony będzie na realizację projektów w segmencie dystrybucji, obejmujących program kablowania linii średniego napięcia, przyłączanie nowych odbiorców i źródeł wytwórczych oraz instalację liczników zdalnego odczytu. Jak dodano, realizację inwestycji na lata 2022-2025.

Spółka dodała, że okres dostępności kredytu wynosi 24 miesiące od dnia zawarcia umowy, a okres jej obowiązywania będzie wynosić maksymalnie 18 lat od dnia wykorzystania ostatniej transzy.

Reklama

Wysokość oprocentowania będzie ustalana każdorazowo przed wypłatą danej transzy

"Wysokość oprocentowania będzie ustalana każdorazowo przed wypłatą danej transzy. Umowa nie przewiduje zabezpieczeń rzeczowych. Po zawarciu ww. umowy łączna wartość nominalna umów finansowania z EBI wynosi 4 262 500 000 zł" - podała spółka w komunikacie.

- Będąc liderem krajowej transformacji energetycznej, jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w regionie ogłosiliśmy cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem zielonej energetyki w Polsce i największym inwestorem na Morzu Bałtyckim, a nasze plany obejmują największe w kraju inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe, z których pierwszy prąd popłynie już za 4 lata. Do 2040 roku moc morskich farm wiatrowych Grupy PGE osiągnie co najmniej 6,5 GW - mówił na początku listopada prezes PGE Wojciech Dąbrowski. 

Pod koniec października spółki ZE PAK, PGE i koreańskie KHNP podpisały list intencyjny ws. opracowania planu budowy w Pątnowie elektrowni jądrowej w oparciu o koreańską technologię.

PGE

7,5600 0,0060 0,08% akt.: 27.01.2023, 17:51
  • Otwarcie 7,5500
  • Max 7,6260
  • Min 7,4800
  • Kurs odniesienia 7,5540
  • Suma wolumenu 1 517 697
  • Suma obrotów 11 469 838,41
  • Widełki dolne 6,7960
  • Widełki górne 8,3040
Zobacz również: BEDZIN BOGDANKA CEZ

Zobacz także:

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »