Reklama

PGNiG obniżył prognozę wydobycia ropy ze złóż w Polsce

PGNiG obniżył prognozę wydobycia ropy ze złóż w Polsce w 2011 r. do ok. 460 tys. ton z ok. 480 tys. ton. Prognoza wydobycia gazu ziemnego ze złóż krajowych w tym roku nie uległa zmianie i wynosi 4,3 mld m3. - podała spółka w komunikacie.

PGNiG planuje zaaktualizować też prognozę wydobycia gazu ziemnego i ropy w 2011 roku ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

"Korekta planu wydobycia ropy naftowej w roku 2011, z ok. 480 tys. ton do ok. 460 tys. ton, spowodowana jest czasowym brakiem odbioru przez jednego z klientów, gazu uzyskanego w wyniku odgazowania ropy naftowej z kopalni Dębno. Odbiór tego gazu jest podstawowym warunkiem prowadzenia równomiernej eksploatacji (utrzymania wydobycia ropy na zakładanym poziomie)" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowe ograniczenie wydobycia ropy było również wynikiem nieplanowanego remontu głównego zbiornika na ropę w kopalni Dębno, co skutkowało brakiem możliwości zatłaczania ropy do rurociągu i koniecznością dostosowania wydobycia do możliwości odbiorczych tych klientów, do których ropa dostarczana jest przy wykorzystaniu transportu cysternami kolejowymi" - dodano.

Reklama

PGNiG poinformowało też, że w związku z przesunięciem na koniec 2011 r. terminu rozpoczęcia eksploatacji ze złoża Skarv, planowanego wstępnie na sierpień 2011 r., aktualizacji ulegnie również prognoza wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej w 2011 roku ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zmiana terminu rozpoczęcia wydobycia wynika z przeprowadzonych w stoczni testów i dodatkowych prac na jednostce wydobywczej "Skarv FPSO". Aktualnie jednostka wydobywcza "Skarv FPSO" została zakotwiczona na złożu Skarv, na Morzu Norweskim.

Zaktualizowane dane dotyczące wielkości wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej ze złoża Skarv, spółka opublikuje po otrzymaniu informacji od operatora tego złoża.

Prognoza wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej na rok 2012 nie ulega zmianie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »