Reklama

Pieniądze klientów banku wrócą na konta

Dziś mają się zakończyć problemy klientów korzystających z kont Inteligo, którym w ostatnich dniach znikały pieniądze z kont - zapewnia szefostwo banku PKO BP. W związku z awarią systemu klienci alarmowali, że otrzymywali SMS-owe informacje o transakcjach, których nie dokonywali.

Przeprowadzona w weekend zmiana systemu informatycznego kont Inteligo, w wyniku błędu, spowodowała, że wielu użytkownikom tych kont zaczęły znikać pieniądze. Ci z klientów Inteligo, którzy mieli problem z transakcjami, powinni skontaktować się z bankiem. Tak na wszelki wypadek. Rzeczniczka PKO BP Elżbieta Anders zapewnia, że nawet, jeśli ktoś nie zgłosi swojego problemu, pieniędzy na pewno nie utraci.

Reklama

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

- Wszystkie opłaty, które zostały niesłusznie pobrane klientom, będą automatycznie zwracane. Trwają przeksięgowania - zapewniała reportera RMF FM.

Dziś - jak dodała - sytuacja ma już wrócić do normy.

Cały czas jest też możliwość zgłaszania reklamacji do biura obsługi klientów, jeśli z powodu zniknięcia pieniędzy z konta, ktoś poniósł straty, chociażby nie mogło zostać zrealizowane stałe zlecenie przelewu i trzeba zapłacić karne odsetki.

Krzysztof Zasada

Stanowisko w sprawie Inteligo

System działa normalnie. Wszystkie transakcje są księgowane na bieżąco, karty funkcjonują bez problemów.

Zwróciliśmy wszystkie opłaty za korzystanie z konta, które zostały niesłusznie pobrane, w tym tzw. klientom uśpionym nieaktywnym przez ostatnie 3 miesiące.

Zwróciliśmy wszystkie opłaty omyłkowo pobrane za wypłaty w ramach usługi "bankomaty bez granic" oraz z bankomatów własnych.

Wszystkie zaległe transakcje zostały już zaksięgowane i klienci mają aktualne salda.

Do klientów wysłane zostały wszystkie karty, które wymagały wymiany.

Bank będzie zwracał odsetki od nieautoryzowanych sald ujemnych, w które klienci wpadli ponieważ dokonywali transakcji z powodu braku aktualizacji salda na koncie.

Środki klientów są bezpieczne. Nie miały miejsca żadne nieautoryzowane transakcje, nie można mówić o znikaniu pieniędzy z kont. Wątpliwości mogły wynikać ze zmiany sposobu prezentacji danych w historii konta oraz powiadomień sms. Przykładowo transakcje kartowe realizowane przed przerwą techniczną a zaksięgowane po niej klienci widzą w historii z datą 7 września (czyli datą migracji). To mogło powodować problem z właściwą identyfikacją tych transakcji przez klientów. Do tej pory klienci otrzymywali też 1 smsa przy 1 transakcji kartowej, natomiast po migracji mogą otrzymywać dwie notyfikacje. Pierwszą przy autoryzacji (w trakcie wykonywania transakcji, blokady środków), drugą w momencie rozliczenia transakcji, czyli obciążenia rachunku. Ze względu na tę rozszerzoną funkcjonalność mogło to być czasami przez nich interpretowane jako błędne transakcje. Dlatego poprawiliśmy już zawartość powiadomień sms-owych i mailowych.

Klientom korzystającym z kredytu odnawialnego przypominamy, że zmienił się mechanizm jego spłaty. W nowym systemie nie ma konieczności spłaty kwoty minimalnej. Osoby, które nie zdążyły tego zrobić przed migracją, teraz mogą dokonać takiej spłaty w Contact Center. Prosimy klientów o indywidualne kontaktowanie się z konsultantami Inteligo.

Za wszystkie utrudnienia jeszcze raz bardzo przepraszamy.

PKO BP

Dowiedz się więcej na temat: PKO BP SA | PKO | dziś | klient | klienci | konta | kont

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »