Podejrzenie manipulacji w obrocie akcjami. Pod lupą m.in. Ekipa Holding

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowania wyjaśniające dotyczące podejrzenia manipulacji w obrocie akcjami spółek: Ekipa Holding, Impera Capital ASI, Medicofarma Biotech, Medcamp - podano w komunikacie.

Jak podano, postępowanie, wszczęte 13 marca 2023 r., ma ustalić czy zachodzą podstawy do złożenia przez Komisję do organów ścigania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw.

"Akcjonariuszem części wymienionych spółek jest JR Holding ASI SA, której działania są również przedmiotem tego postępowania wyjaśniającego. Spółka ta złożyła wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji serii A, B, C, D, F do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW" - napisano.

Złamanie zakazu manipulacji stanowi naruszenie art. 15 rozporządzenia MAR1 i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Wejście w porozumienie z inną osobą, mające na celu manipulację, o której mowa w art. 12 rozporządzenia MAR, stanowi przestępstwo zagrożone grzywną do 2 mln zł.

Reklama

Czy akcjonariusze wykorzystywali informacje poufne?

Złamanie zakazu wykorzystania informacji poufnej stanowi naruszenie art. 14 lit. a rozporządzenia MAR i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Bezprawne ujawnienie informacji poufnej jest zabronione przez art. 14 lit. c rozporządzenia MAR i zagrożone karą grzywny do 2 mln zł albo karą pozbawienia wolności do lat 4, albo oboma tymi karami łącznie.

EKIPA

4,0700 -0,0100 -0,25% akt.: 26.05.2023, 17:51
  • Otwarcie 4,0400
  • Max 4,1500
  • Min 4,0400
  • Kurs odniesienia 4,0800
  • Suma wolumenu 1 620
  • Suma obrotów 6 618,4400
  • Widełki dolne 3,2400
  • Widełki górne 4,8400
Zobacz również: PROGIELDA UFGAMES KUBOTA
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »