Reklama

Polski multimilioner w kolejnej spółce!

Krzysztof Jędrzejewski dołączył do rady nadzorczej spółki Hydrapres z Solca Kujawskiego. Firma ta jest notowana na NewConnect.

Krzysztof Jędrzejewski prócz zasiadania w nadzorze Hydrapresu piastuje też stanowisko szefa rady nadzorczej katowickiego Kopeksu (spółka z GPW). Według Notorii Serwis, ma w śląskim przedsiębiorstwie 59,050 proc. akcji, które dają 59,270 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Jest wobec tego głównym rozgrywającym w firmie specjalizującej się w produkcji elektromaszynowej, głównie na potrzeby górnictwa.

Jedna akcja Kopeksu na GPW o godz. 12.28 kosztowała 10,89 zł po spadku o 2,2 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Akcja Hydrapresu kosztuje 44 grosze (ostatnio nie ma żadnego obrotu).

Reklama

Hydrapres SA jest kontynuacją mającej 30-letnią historię inżynierskiej firmy Hydrapress Sp. z o.o. Prowadzi działalność gospodarczą w trzech obszarach: * produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej * - projektowania i budowy maszyn * projektowania i budowy tłoczników - tzw. narzędziownia. Hydrapres ma dwie fabryki: Tłocznię w Solcu Kujawskim (na terenie Parku Przemysłowego) oraz Zakład Budowy Maszyn w Białych Błotach.

Uchwała Nr 6

Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki pod firmą Hydrapres Spółka Akcyjna z siedzibą w Solcu Kujawskim z dnia 29 września 2014 roku w sprawie zmiany w składzie Rady Nadzorczej Hydrapres S.A. § 1 Działając na podstawie art. 385 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 10 ust. 1 pkt c) Statutu Hydrapres S.A. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Hydrapres Spółki Akcyjnej z siedzibą w Solcu Kujawskim powołuje Pana Krzysztofa Jędrzejewskiego do składu Rady Nadzorczej Hydrapres S.A. § 2 Uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia. Uchwałę podjęto jednogłośnie w głosowaniu tajnym. Oddano 15.423.665 ważnych głosów z 15.423.665 akcji, które stanowiły 42,92 % udziału w kapitale zakładowym, w tym: 15.423.665 głosów za, przeciw 0, wstrzymało się 0. Nikt nie zgłosił sprzeciwu do uchwały.

Polska edycja "Forbesa" szacuje majątek Krzysztofa Jędrzejewskiego na 695 mln złotych. W ubiegłym roku w rankingu tego miesięcznika 100 najbogatszych Polaków zajął on 20. miejsce. W 2014 roku jest na 29. miejscu.

TUTAJ ZNAJDZIESZ uchwałę nr 6 NWZA Hydrapresu w sprawie powołania Krzysztofa Jędrzejewskiego do rady nadzorczej tej spółki

Jak napisał "Forbes", Krzysztof Jędrzejewski przejął kontrolę nad Kopeksem po tragicznej śmierci (jesienią 2008 roku) jego brata Leszka - znanego inwestora giełdowego.Krzysztof Jędrzejewski jest głównym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej Kopeksu, notowanego na giełdzie jednego z największych producentów maszyn i urządzeń górniczych. Pod koniec ubiegłego roku zapowiedział, że Kopex zainwestuje w budowę nowej kopalni węgla kamiennego w Przeciszowie koło Oświęcimia (Małopolska). Inwestycja ma ruszyć w 2015 roku. Grupa Kopex zatrudnia ponad 6,5 tys. osób, ze względu na dekoniunkturę na rynku górniczym ta liczba szybko się zmienia.

Krzysztof Jędrzejewski jest absolwentem SGGW, prowadzi własną działalność - Centrum Ogrodnicze Iglak w Warszawie, jest współwłaścicielem Floraland Distribution w podwarszawskim Nieporęcie.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »