Reklama

Prezes Rovese o wynikach, akwizycjach i strateg

Rovese (dawniej Cersanit) ocenia, że potencjał wzrostu spółki jest znaczny i już w tym roku wykaże ona istotną dodatnią dynamikę przychodów. Rovese chce rozwijać swoje moce produkcyjne także poprzez akwizycje - powiedział w TVN CNBC Wojciech Stankiewicz, prezes spółki.

O wynikach

- Widzę silny potencjał wzrostu zyskowności, czyli istotny wzrost naszej marży EBITDA.

- Istotne wzrosty to zadanie już na ten rok, planujemy istotne wzrosty przychodów.

- Mamy olbrzymi potencjał, aby stać się istotnie większym producentem płytek i ceramiki. Ten potencjał będziemy realizowali podnosząc istotnie zarówno sprzedaż jak i zyskowność tej grupy. Wyzwanie i potencjał jest zdecydowanie w przychodach. W Polsce rynek nie rośnie (...), ale my połowę swojej sprzedaży generujemy poza Polską. Rynki rosyjski i ukraiński rosną dynamicznie. Jesteśmy w stanie istotnie więcej na ten rynek produkować, ale ograniczają nas moce produkcyjne.

Reklama

O akwizycjach

- Na Wschodzie moce produkcyjne są obecnie na pewno naszym kluczowym ograniczeniem i będziemy się zastanawiali, w jaki sposób będziemy w stanie jeszcze więcej produkować. Nie wykluczam, że będziemy rosnąć nieorganicznie.

O strategii

- Nie będziemy walczyli istotnie na najniższej półce cenowej, która teraz w znacznym stopniu jest zaopatrywana przez producentów chińskich. Będziemy się koncentrowali na półce średniej i wyższej. Będziemy tworzyli nowe marki.

- W Polsce główne inwestycje to inwestycje w handel, tak by stać się w pełni obecnym producentem, który będzie preferowany przez klientów. (...) To oznacza dalsze partnerstwo z nowoczesnym kanałem dystrybucji, ale także bardzo istotne inwestycje w kanał tradycyjny, w Europie nazywany "fachhandlem".

Dowiedz się więcej na temat: Cersanit SA | tym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »