Prezes spółki Trakcja odwołany, wskazano następcę. W tle zarzuty karne

Arkadiusz A., dotychczasowy prezes zarządu spółki Trakcja został odwołany ze swojej funkcji w związku z zarzutami postawionymi mu przez Prokuraturę Krajową. Zgodnie z informacjami "Rzeczpospolitej", został on zwolniony po wpłacie poręczenia w kwocie 80 tys. zł.

Jak informowaliśmy w Interii Prokuratora Krajowa zatrzymała w poniedziałek prezesa zarządu Trakcja S.A. oraz kilkanaście innych osób. Jak pisał Onet, na liście znajduje się także m.in. burmistrz Sokółki Ewa K. Prokuratura w przesłanym nam oświadczeniu wskazała, że śledztwo dotyczy m.in. wręczania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

Zgodnie z wtorkowym komunikatem spółki Arkadiusz A. został odwołany z funkcji prezesa przez radę nadzorczą spółki "z powodu tymczasowego braku możliwości sprawowania przez niego czynności." Obowiązki przekazano Andrzejowi Kozerze. 

Reklama

"Rzeczpospolita" podaje, że były już prezes Trakcji wyszedł na wolność. 

- Arkadiusz A. został zatrzymany i po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony. Wydano wobec niego postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci m.in. poręczenia majątkowego w kwocie 80 tys. zł - mówi dziennikowi Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Dlaczego Prokuratura dokonała zatrzymania?

Trakcja jest spółką działającą w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki na krajowym rynku. Zajmuje się m.in. projektowaniem elementów infrastruktury drogowej, kolejowej oraz obiektów kubaturowych, budową i modernizacją torów, a także budową i modernizacją sieci trakcyjnych oraz systemów jej zasilania

Arkadiusz A. zasiadł na fotelu prezesa Trakcji 30 kwietnia br. Wcześniej był wiceprezesem ds. operacyjnych. Na tym stanowisku odpowiedzialny był za przygotowanie, realizację i nadzór kontraktów infrastrukturalnych. Od sierpnia 2022 roku, pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Polimex Infrastruktura. Pracował także m.in. w PKP Polskich Liniach Kolejowych jako zastępca dyrektora Centrum Realizacji Inwestycji. 

Zgodnie z otrzymanymi przez naszą redakcję informacjami od Prokuratury Krajowej byłego przesa zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym "m.in. wręczania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne".

Główny akcjonariusz Trakcji - PKP PLK - nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie.

TRAKCJA

2,2600 -0,0200 -0,88% akt.: 14.06.2024, 17:51
  • Otwarcie 2,2800
  • Max 2,3200
  • Min 2,2500
  • Kurs odniesienia 2,2800
  • Suma wolumenu 63 378
  • Suma obrotów 143 921,4400
  • Widełki dolne 2,0600
  • Widełki górne 2,5000
Zobacz również: RENDER GRUPRACUJ BIGCHEESE
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Trakcja Polska SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »