Reklama

Propozycja podziału zysku zgodna z oczekiwaniami

Analitycy oceniają, że propozycja zarządu Banku Pekao w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 5,38 zł na jedną akcję jest zgodna z oczekiwaniami rynku i nadzoru.

Bank Pekao podał w czwartek wieczorem, że akcjonariuszom spółki zaproponuje wypłatę dywidendy za 2011 rok w wysokości 5,38 zł na jedną akcję, co przełoży się na wskaźnik wypłaty dywidendy 49,96 proc. zysku netto.

Reklama

Proponowanym dniem dywidendy jest 19 czerwca, a dniem jej wypłaty dywidendy 4 lipca 2012 r. W całym 2011 roku zysk netto grupy Pekao SA wyniósł 2,89 mld zł. Z zysku netto wypracowanego przez spółkę w 2010 roku na dywidendę przeznaczono 1,78 mld zł co dało 6,8 zł dywidendy na akcję.

JAROMIR SZORTYKA, DM PKO BP

"Propozycja zarządu banku jest jak najbardziej zgodna z oczekiwaniami rynku i oczekiwaniami nadzoru, by więcej niż 50 proc. zysku nie przeznaczać na dywidendę. Myślę, że nie będzie większej reakcji na tę informację".

Dowiedz się więcej na temat: Niezgodna | oczekiwania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »