Reklama

Przedział cenowy akcji Tesgasu ustalony

Tesgas, notowana na NewConnect spółka o ugruntowanej pozycji na rynku podmiotów świadczących usługi dla sektora gazownictwa, oferująca usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji związanych z przesyłem i dystrybucją gazu ziemnego, jak również eksploatacji obiektów gazowych, opublikowała dziś przedział cenowy akcji, który został ustalony na 12.50 - 15,50 zł za jedną akcję.

Oznacza to, że całkowita wartość oferty, na którą składają się akcje nowej emisji oraz akcje istniejące, może wynieść od 53,75 do 66,65 mln zł. Pieniądze pozyskane z nowej emisji Spółka zamierza przeznaczyć na akwizycje, w tym przede wszystkim na nabycie 80 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Inżynierskim Ćwiertnia sp. z o.o., oraz na kapitał obrotowy. Book building zaplanowano od 22 do 24 czerwca, natomiast zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 25 do 30 czerwca 2010 roku. Debiut na rynku głównym GPW zaplanowano na lipiec 2010 r.

Reklama

Parametry oferty publicznej:

- Oferta publiczna obejmie 4 300 000 Akcji Oferowanych, w tym:

" 4 000 000 zwykłych na okaziciela serii E, oferowanych przez Tesgas w ramach publicznej subskrypcji,

" 300 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, oferowanych przez Wprowadzającego w ramach publicznej sprzedaży (Akcje Sprzedawane).

- Oferta publiczna została podzielona na:

" Transzę Indywidualną - obejmującą do 650.000 Akcji Oferowanych

" Transzę Instytucjonalną - obejmującą do 3 650 000 Akcji Oferowanych

Proces budowy Księgi Popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych zostanie przeprowadzony od 22 do 24 czerwca 2010.

- Podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej i Ceny Sprzedaży oraz liczby Akcji Oferowanych w poszczególnych transzach nastąpi w dniu 25 czerwca 2010 r.

- Zapisy na akcje w Transzy Inwestorów Indywidualnych i Inwestorów Instytucjonalnych odbędą się w dniach od 25 do 30 czerwca 2010 roku.

- Zamknięcie oferty publicznej i przydział Akcji Oferowanych nastąpi do 1 lipca 2010 roku.

- Cele emisji to przede wszystkim akwizycje, w tym nabycie 80 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Inżynierskim Ćwiertnia sp. z o.o.

- Spółka przewiduje, że udział nowych akcjonariuszy po ofercie będzie kształtował się na poziomie 53,1 proc. w kapitale zakładowym i 36,9 proc. w głosach (z uwzględnieniem akcji, które zostaną wyemitowane w ramach programu motywacyjnego).

- Doradcami w procesie upublicznienia są: Dom Maklerski BZ WBK S.A. pełniący rolę oferującego, doradca prawny - Gessel, Koziorowski Spółka Komandytowa, biegły rewident - Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o., natomiast doradcą finansowym Tesgas jest Bank Zachodni WBK S.A.

STRATEGIA

Strategia rozwoju Tesgas oparta jest o dwa prowadzone obszary działalności, czyli eksploatację oraz wykonawstwo obiektów gazowniczych. Wobec relatywnie stabilnego popytu na obsługę i eksploatację obiektów gazowniczych, głównym motorem wzrostu wartości Tesgas będzie rynek usług wykonawczych. Celem Spółki będzie zwiększenie potencjału wykonawczego poprzez przejęcie spółki inżynierskiej, pozwalającej na pozyskanie kontraktów wykonawczych o wyższej niż obecnie wartości.

Głównym czynnikiem wzrostu przychodów z działalności eksploatacyjnej będzie rozbudowa infrastruktury gazowniczej w północno-zachodniej Polsce oraz rozwój geograficzny działalności w przyszłości.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW

Dowiedz się więcej na temat: Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »