Reklama

PZU chce namówić Polaków do inwestowania

PZU TFI uruchamia platformę internetową do inwestowania inPZU, dzięki której można w prosty sposób kupić produkty inwestycyjne, a opłata niezależnie od rodzaju funduszu będzie bardzo niska i wyniesie 0,5 proc.

PZU liczy, że będzie to przełom na rynku. Platforma została tak skonstruowana, żeby była prostym i intuicyjnym narzędziem dla początkujących czyli osób, które wcześniej nie inwestowały. Będą one mogły zainwestować w fundusze pasywne (odzwierciedlające indeksy).

Reklama

- To będzie najtańszy sposób inwestowania w Polsce. Narzędzie jest przede wszystkim skierowane do tych, którzy jeszcze do tej pory nie inwestowali w fundusze. Wydaje mi się że oprócz niskich opłat, ważnym elementem jest tu logo PZU, które budzi zaufanie i będzie dodatkową zachętą do tego by inwestowanie stało się powszechniejsze wśród Polaków - mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

W panelu inPZU można wybrać dwie ścieżki zakupowe: z pomocnikiem oraz samodzielną. Minimalna kwota startowa 100 zł, do wyboru jest krótki i długi horyzont oraz różny poziom ryzyka funduszy.

Kluczowa jednak jest niska opłata za zarządzanie, która wyniesie 0,5 proc. niezależnie od tego czy są to fundusze z kategorii bezpiecznych czy akcyjnych. Na rynku takie opłaty są dużo wyższe, dla funduszy akcyjnych sięgają prawie 4 proc. Poza opłatą za zarządzanie nie będzie pobierana żadna inna (nie ma opłat za nabycie, umorzenie czy zamianę).

- W sprzedaży online funduszy inwestycyjnych standardem w Polsce jest brak opłat manipulacyjnych, ale klienci do tej pory płacili wysokie kwoty za zarządzanie. Im większy poziom ryzyka tym, wyższa opłata. Na inPZU nawet decydując się na strategię akcyjną zapłacimy tylko 0,5 proc. od zgromadzonej sumy. Podsumowując, w inPZU brak jest opłat za nabycie, odkupienie, czy inne zlecenia, a opłata za zarządzanie jest kilkukrotnie niższa niż na rynku - tłumaczy Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

Nasze urządzenie będzie maksymalnie wygodne, bo pozwoli inwestować nie wychodząc z domu. Na razie przez platformę można wybrać 6 funduszy, ale w przyszłości będą pojawiać się kolejne produkty.

Fundusze pasywne dążą do najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu. W ofercie TFI PZU poza funduszem opartym o indeksy polskiej giełdy, znajdują się też fundusze odwzorowujące indeks polskich obligacji i indeksy obligacji rynków rozwiniętych oraz wschodzących, a także akcji rynków rozwiniętych.

Monika Krześniak-Sajewicz

Dowiedz się więcej na temat: inwestycje | PZU SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »